Zamknij

Sieci handlowe walczą z inflacją. Szykują się spore obniżki

09.03.2020 14:36
Lidl i Biedronka. Obniżki najpopularniejszych produktów
fot. Shutterstock/SasaStock (ilustracyjne)

Sieci handlowe na własną rękę walczą z rosnącą inflacją. Najpierw Biedronka, a teraz Lidl obniża ceny najpopularniejszych 300 produktów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że inflacja, czyli stopniowy wzrost cen, w styczniu wzrosła do 4,4 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Efekt? Rosnące ceny w sklepach. Sieci handlowe znalazły sposób na walkę z inflacją.

 

Lidl rozpoczął akcję „Lidlowe ceny”, w ramach której obniży ceny 300 produktów. Taniej można będzie kupić m.in. pieczywo, wędliny, sery, produkty BIO czy artykuły dla dzieci, w tym pieluszki.

Zobacz także

Na plakatach promujących akcję zostały przedstawione trzy postacie legendarno-historyczne: Mieszko I, Szewczyk i Jan Matejko. Co ich łączy? „Wszyscy mieli smykałkę do oszczędzania” – czytamy w komunikacie Lidla.

Wysoka jakość nie musi oznaczać wysokich cen. Nasze oferty tworzymy tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by jednocześnie odpowiadać na aktualne zapotrzebowania i trendy oraz wreszcie by łączyć wysoką jakość produktów z lidlowymi, niskimi cenami 

– zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Wśród artykułów objętych promocjami znalazły się m.in.: wędliny Pikok i Pikok Pure, sery Bluedino, kosmetyki Cien, orzechy i bakalie Alesto, nabiał Pilos, artykuły dla dzieci Lupilu, w tym pieluszki, szereg produktów BIO oraz wege i wiele innych. Sieć dodatkowo zapowiada obniżenie cen wybranych artykułów w związku ze zmianami w stawkach VAT od 1 kwietnia.

Zobacz także

Taniej także w Biedronce

Tymczasem podobną akcję zapowiedziała Biedronka, która także obniży ceny 100 swoich produktów.  

"Obniżki to odpowiedź na oczekiwania klientów, poszukujących codziennie niskich cen w otoczeniu rosnącej inflacji. Od teraz jeszcze taniej będzie można kupić wiele podstawowych artykułów, najczęściej trafiających do koszyków klientów, takich jak sery, jajka, owoce, pieczywo czy wędliny” – czytamy w komunikacie sieci.

Zobacz także

Co można będzie kupić taniej? Wśród przecenionych produktów znajdziemy m.in. jajka przecenione o 8 procent, mleko i soki tańsze o 10 procent zaś masło i woda przecenione będą o 13 procent.

RadioZET.pl/Mat.pras