Zamknij

Lidl: Pepsi za półdarmo. Promocja bez podatku cukrowego

29.01.2021 19:17
Lidl
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Podatek cukrowy sprawił, że ceny napojów słodzonych z dnia na dzień wzrosły o 40 procent. Dzięki promocji w Lidlu można sobie będzie przypomnieć, jak kupowało się Pepsi za starych dobrych czasów: za litr trzeba będzie zapłacić 2 zł.

Podatek cukrowy pozostawił miłośników napojów gazowanych (i nie tylko) wstrząśniętych i zmieszanych. Jedna butelka, na dodatek z obniżoną pojemnością, zaczęła kosztować tyle, za ile jeszcze w 2020 kupić można było dwupak.

Szok i niedowierzanie było od początku częścią planu. Lekarze podkreślają, że drastyczny wzrost cen ma odstraszyć od kupowania napojów słodzonych, co powinno przełożyć się na polepszenie zdrowia Polaków i mniejsze kłopoty z cukrzycą czy otyłością. Jeśli jednak chcielibyście ucztować, jakby jutra nie było, Lidl przygotował godzącą w podatek cukrowy promocję, w których Pepsi można kupić znacznie taniej, niż wynosi średnia rynkowa cena.

Lidl: promocja na Pepsi. Cena jak przed podatkiem cukrowym

To już kolejna odsłona promocji, w której Lidl pozbywa się podatku cukrowego i oferuje Pepsi w cenach z 2020 roku. Tak jak poprzednio, kupić można dwupak o łącznej pojemności 5 litrów (butelka XXL ma pojemność 2,5 litra), tym razem jednak w cenie niższej od rynkowej o 45 procent.

Z deklaracji Lidla wynika, że taki dwupak będzie kosztować 9,99 zł. W porównaniu do regularnych cen za dwulitrową Pepsi, oscylującą między 7 a 8 zł, napój można więc będzie kupić praktycznie półdarmo. W ofercie znajdzie się na pewno główna wersja Pepsi, słodzona cukrem.

Promocja zaczyna się 1 lutego 2021 roku i od zainteresowania kupujących zależy, jak długo będzie można z niej skorzystać.

Lidl Polska przygotował specjalną ofertę dla miłośników napojów gazowanych. Już od poniedziałku, 1 lutego, sieć obniża cenę Pepsi aż o 45%, dzięki czemu litr będzie kosztował tylko 2 złote (przy zakupie 2 x 2,5 l Pepsi). Promocja obowiązuje aż do wyczerpania zapasów.

komunikat Lidl Polska

Warto dodać, że właśnie od 1 lutego 2021 roku nie będą już obowiązywać godziny dla seniorów, na zakupy można więc będzie wybrać się o każdej porze. Ta wiadomość ucieszy także zapewne piwoszy czekających na kolejną odsłonę akcji, w której Lidl rozdaje piwo za darmo.

Do 31 stycznia 2021 roku (wyjątkowo jest to niedziela handlowa) można skorzystać z innej, nieco mniej opłacalnej promocji na Pepsi: dwupak 2 raz 2,5 litra został w niej wyceniony na 11,98 zł. Oferowane w niej są napoje Pepsi Max, Mirinda Orange oraz 7 Up.

RadioZET.pl/Lidl