Zamknij

Lidl Pay. Na czym polega nowa metoda płatności w sklepie?

14.01.2020 12:49
Lidl Pay. Nowa metoda płatności w sklepie
fot. Shutterstock/OrelPhoto (ilustracyjne)

Lidl niebawem udostępni klientom nowy rodzaj płatności z wykorzystaniem aplikacji sklepu – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  
Lidl Pay to usługa płatności mobilnych, która działa już m.in. w hiszpańskich sklepach sieci. Zdaniem serwisu wiadomoscihandlowe.pl, usługa ta będzie dostępna także w Polsce i to w najbliższych tygodniach.

Portal przypomina, że sieć już wcześniej przygotowywała się do wdrożenia nowej metody płatności. W czerwcu 2019 roku w aplikacji Lidl Plus na krótko pojawił się moduł pozwalający na podpięcie karty płatniczej. W listopadzie rozpoczął się pilotaż tego rozwiązania, a lutym 2020 roku aplikacja ma już umożliwiać mobilne płatności.

Zobacz także

Sebastian Rennack, analityk sektora handlu Lebensmittel Zeitung opublikował zdjęcia, z których wynika, że pracownicy polskich sklepów Lidla otrzymali już instrukcje, które mają im pomóc w zachęcaniu klientów do korzystania z Lidl Pay.

Lidl Pay
fot. Linkedin

Na czym polegają płatności Lidl Pay? Serwis tłumaczy, że płatność odbywać się będzie poprzez aplikację Lidl Plus. Należy podpiąć do niej kartę płatniczą i zabezpieczyć dane hasłem. Żeby zapłacić za zakupy w sklepie, trzeba wygenerować w aplikacji kod QR, który następnie skanowany jest przy kasie w sklepie.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl