Zamknij

Nowa inwestycja Lewandowskiego. Piłkarz stawia na fotowoltaikę

Redakcja
01.12.2020 14:12
Nowa inwestycja Lewandowskiego
fot. MDI/shutterstock

Robert Lewandowski, piłkarz Bayernu Monachium, zainwestował w fotowoltaikę. Piłkarz wykupił udziały w spółce Hymon, która szykuje się do wejścia na giełdę.

  Robert Lewandowski postawił na energię odnawialną. Eksperci zauważają, że to najszybciej rozwijający się sektor gospodarki. Spółka, w którą zainwestował piłkarz tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowała wzrost obrotów o 300 procent.

– Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – wyjaśnia Robert Lewandowski.

Lewandowski inwestuje w fotowoltaikę

Hymon to tarnowska spółka , która w ciągu trzech kwartałów tego roku zamontowała mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 50 MW i chce zakończyć rok na poziomie 80 MW (w 2019 r. było to nieco ponad 30 MW).

Zobacz także

Firma tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowała wzrost obrotów o 300 procent, szykuje ekspansję poza granicami kraju i przygotowuje się do wejścia na giełdę.

Jak mówi Jacek Strzesak, prezes Hymona, firma stawia na nieznane dotąd instalacje.

- Chociaż o fotowoltaice wiemy dużo, bo jesteśmy jedną z firm, która robiła pierwsze instalacje w kraju 10 lat temu, nie zwalniamy tempa –wskazuje.

Hymon proponuje połączenie paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła, co umożliwia ograniczenie wydatków na utrzymanie domu. W najbliższym czasie Hymon zaproponuje klientom m.in. magazyny energii oraz - wspierając elektro mobilność - szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych.

Zobacz także

Hymon to także jedyna firma wykonująca instalacje fotowoltaiczne na najwyższych budynkach w Polsce m.in. na warszawskich wieżowcach przy ulicy Złotej i Targowej. Szczególną uwagę zwraca na bezpieczeństwo użytkowników montowanych systemów.

Spółka przygotowuje się do wejścia na giełdę. Zatrudnia 100 własnych ekip monterskich i 50 podwykonawczych. W zeszłym roku w rankingu przeprowadzonym przez Instytut Energii Odnawialnej zajęła pierwsze miejsce pod względem mocy zamontowanych instalacji fotowoltaicznych.

RadioZET.pl/mat.pras