Zamknij

Legimi przejmuje niemiecki serwis z ebookami

Olga Papiernik
12.03.2018 14:28
ebook
fot. Aliis Sinisalu on Unsplash

Poznańska firma Legimi, specjalizująca się w udostępnianiu ebooków i audiobooków w abonamencie, przejmuje niemiecki serwis z ebookami Readfy. Kwota i warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Spółka podała w poniedziałek w komunikacie prasowym, że zawarła list intencyjny w sprawie przejęcia spółki Readfy stojącej za wiodącą aplikacją do czytania w modelu freemium w Niemczech. Strony zamierzają sfinalizować umowę sprzedaży wraz z przeprowadzeniem audytu do końca kwietnia.

- Readfy przez lata potwierdził, że czytanie ebooków sponsorowanych przez reklamodawców jest bardzo dobrze oceniane przez użytkowników i zmniejsza barierę wejścia dla początkujących e-czytelników. Z kolei Legimi oferuje komplementarne rozwiązanie dla tych odbiorców, którzy chcą podnieść swój komfort czytania i decydują się na e-czytnik i pełnoprawną ofertę bez reklam. Po kilkumiesięcznych testach wierzymy, że model freemium stanowi doskonałe uzupełnienie dla opcji premium, którą obecnie posiadamy i już oferujemy na rynku niemieckim - powiedział prezes Legimi Mikołaj Małaczyński.

Zagłosuj

Czy czytasz ebooki?

Liczba głosów:

Obecnie Readfy dysponuje umowami z ponad 300 wydawcami, oferując 80 tys. niemieckojęzycznych tytułów w modelu reklamowym. Serwis ma 400 tys. użytkowników, Dotychczas wg oficjalnych danych w spółkę Readfy zainwestowano ponad 1,5 miliona euro, z czego 1/3 wyłożyli inwestorzy w ramach zbiórki crowdfundingowej.

Spółka podała, że prowadzi obecnie emisję publiczną akcji; jednym z jej celów jest sfinansowanie akwizycji na rynku niemieckim. Firma obecna jest na tamtejszym rynku z usługą abonamentową od 2016 roku, oferując ponad 100 tys. tytułów w subskrypcji i ponad 400 tys. w sprzedaży tradycyjnej.

Jesienią ub. r. niemieckim klientom udostępniony został czytnik za 1 euro z abonamentem na ebooki. Jednocześnie z rozwojem na rodzimym i niemieckim rynku firma planuje w połowie 2018 r. premierę usługi w Chinach.

PAP/Rafał Pogrzebny/OP