Zamknij

Łatwiejsze podróżowanie z aplikacją Lotniska Chopina

Redakcja
30.12.2019 16:04
Łatwiejsze podróżowanie z aplikacją Lotniska Chopina
fot. Mila Supinskaya Glashchenko/Shutterstock (ilustracyjne)

Sprawdzenie informacji o swoim locie, lepsze nawigowanie po porcie oraz wygodna wyszukiwarka połączeń – to tylko niektóre funkcje nowej aplikacji mobilnej od Lotniska Chopina.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Smartfon to obecnie nieodzowny „towarzysz” każdej podróży. Służy on nie tylko do rozrywki w oczekiwaniu na lot. Dzięki urządzeniom mobilnym, możemy np. kupić bilety oraz dokonać odprawy zanim pojawimy się na lotnisku.                                                             

Na przeciw oczekiwaniom pasażerów wyszło również Lotnisko Chopina, która opublikowało własną aplikację mobilną. 

Zobacz także

Dzięki niej pasażer może zeskanować kartę pokładową i od razu uzyskać informacje o swoim locie, ze wskazaniem drogi do odpowiedniej bramki (gate’u).

W aplikacji znalazła się również wygodna wyszukiwarka lotów. Informacje o przylotach i odlotach są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Za jej pomocą można także sprawdzić numery stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) i bramki dla poszczególnych lotów.

Pasażerowie mają także okazję sprawdzić najświeższe informacje ze stołecznego portu lotniczego oraz zestaw najważniejszych wiadomości dla podróżujących. Chodzi o prawa pasażera w Unii Europejskiej czy informacja o zagubionym bagażu.

Zobacz także

Za pomocą dokładnej mapy można sprawdzić punkty handlowe z podziałem na sklepy, gastronomię i usługi finansowe na Lotnisku Chopina. Masz więcej pytań? Po kliknięciu w odpowiedni link, z poziomu menu aplikacji, automatycznie można połączyć się z informacją lotniskową.

- Ta aplikacja to przystępny przewodnik po naszym porcie - podkreślił Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

- Z wielką radością w ręce podróżnych oddajemy funkcjonalne i przemyślane narzędzie, które zapewnia przydatne rozwiązania zamknięte w przejrzystym menu oraz intuicyjnym interfejsie - dodał  Rudzki.

Bezpłatna aplikacja Lotniska Chopina jest już dostępna w języku polskim i angielskim. Jest dostosowana do smartfonów i tabletów z systemami iOS oraz Android. Aplikację można znaleźć w App Store i Google Play.

Zobacz także

RadioZET.pl