Zamknij

LOT uczci niepodległość Polski okolicznościowym logo "niepodległa"

Olga Papiernik
11.04.2018 14:57
samolot
fot. Grzegorz Banaszak/east news

Samolot Embraer 175 to pierwsza maszyna PPL LOT, na której przewoźnik umieścił okolicznościowe logo "niepodległa" wzorowane na odręcznym piśmie marszałka Józefa Piłsudskiego. Logo, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, umieszczono pod kabiną pilotów.

Takie okolicznościowe oznakowanie pojawi się na większości samolotów polskiego przewoźnika. Oprócz napisu "niepodległa" LOT planuje specjalne, biało-czerwone malowanie na swoich dwóch najnowszych samolotach: szerokokadłubowym Boeingu 787-9, czyli jednym z czterech zamówionych przez polskiego przewoźnika większym dreamlinerze, także na Boeingu 737 MAX 8 - jednej z sześciu zamówionych maszyn wąskokadłubowych.
- Logo "niepodległej", które jest symbolem krajowych i zagranicznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawi się na większości samolotów floty dalekiego, średniego i krótkiego zasięgu, a konkretnie na boeingach i embraerach wszystkich typów używanych przez LOT -  powiedział prezes spółki Rafał Milczarski.
Jak przekazała spółka, logo "niepodległej" jest inspirowane listem Józefa Piłsudskiego: spośród jego rękopisów wybrano fragmenty, zawierające słowa "niepodległa" i "niepodległość". Wyrazy te zostały potem poddane obróbce cyfrowej, a następnie po konsultacji grafologicznej udało się uzyskać unikatowy cyfrowo odświeżony znak słowno-graficzny.
PLL LOT ma we flocie 52 samoloty pasażerskie. Pod koniec marca w barwach LOT-u zaczął latać Boeing 787-9 Dreamliner, który jest największym samolotem przewoźnika. Jeszcze w tym roku do floty LOT-u dołączy 11 kolejnych maszyn: dwa następne B787-9, trzy B737 MAX 8 i sześć Embraerów 195. 
PAP/Aneta Oksiuta/OP