Zamknij

Jak zostać prezesem LOT-u? Ruszyła rekrutacja

25.02.2021 11:37
LOT Polish Airlines szuka prezesa
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

LOT otworzył konkurs na stanowisko prezesa. Polskie linie lotnicze przyjmują dokumenty rekrutacyjne do 3 marca. Sprawdzamy jakie umiejętności musi mieć przyszły szef LOT Polish Airlines.

Lockdown uderzył w lotnictwo. Już na początku lutego pisaliśmy o trudnej sytuacji polskich linii lotniczych. Teraz Rada Nadzorcza LOT Polish Airlines ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na prezesa spółki.

W ostatnim czasie do opinii publicznej dobiegały niepokojące wieści ze spółki. Pracownicy mieli być zwalniani w niedzielę, mailowo, o 6 rano w Walentynki. Związki zawodowe przewoźnika nie pozostawiły za to suchej nitki na zarządzających.

LOT. Rekrutacja na prezesa

Kandydaci, którzy chcą zasiąść za sterami polskiej spółki lotniczej mają czas na dostarczenie dokumentów do 3 marca 2021 roku. Powinni złożyć wypełniony kwestionariusz osobowy, CV, list motywacyjny oraz odpowiednie oświadczenia m.in. dotyczące korzystania z pełni praw publicznych, czy posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych.

Prezes LOT. Warunki rekrutacji

Jakie trzeba mieć kompetencje, aby wygrać konkurs na stanowisko prezesa LOT Polish Airlines?

  • Wykształcenie wyższe
  • Przynajmniej roczne doświadczenie w pracy w sektorze lotniczym
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych albo wynikających z Prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek
  • Wiedza o zakresie działalności LOT Polish Airlines oraz o sektorze, w którym działa spółka
  • Znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz znajomości zasad nadzoru właścicielskiego
  • Znajomość zasad planowania zadań i zasobów
  • Znajomość języka angielskiego i polskiego

Rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko prezesa LOT Polish Airlines odbędą się 10 marca 2021 roku.

RadioZET.pl/PAP