Zamknij

mBank w rękach polskiego rządu? Jest komentarz premiera

25.09.2019 09:26
Polska zainteresowana kupnem mBanku?
fot. Shutterstock/ Lukasz Wrobel

Niemiecki Commerzbank, od którego zależny jest mBank, przedstawił strategię, która stawia pod znakiem zapytania dalsze losy tej instytucji. Czy polski rząd skusi się na zakup akcji mBanku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Na fali repolonizacji banków premier Morawiecki pytany był o plany związane z mBankiem. Niemiecki Commerzbank w komunikacie prasowym poinformował, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku. Niemiecki zarząd przygotował projekt strategii „Commerzbank 5.0” i przekazał go do oceny radzie nadzorczej. Projekt będzie omawiany z radą 25 i 26 września, a potem zaprezentowany na konferencjach dla inwestorów i prasy. Z doniesień medialnych wynika także, że Commerzbank może rozważać sprzedaż mBanku.

Zobacz także

Co na to polski rząd? Premier Mateusz Morawiecki przyznał podczas konferencji prasowej, że należy rozważyć każdą propozycję, która może być korzystna dla strony polskiej.

Jestem zwolennikiem tego, by jak najwięcej własności było w polskich rękach.

mówił Morawiecki

Dodał, że ostateczna decyzja będzie zależeć od władz poszczególnych instytucji finansowych. Jak stwierdził, będzie to przede wszystkim decyzja biznesowa i zależy od instytucji zainteresowanych taką inwestycją.

Commerzbank jest głównym udziałowcem w akcjonariacie mBanku. Utworzony w 1986 r. mBank jest czwartym bankiem w Polsce pod względem aktywów oraz piątym według kredytów netto i depozytów na koniec czerwca 2019 roku.

RadioZET.pl/PAP