Zamknij

Krakowski Kredens zamyka sklepy. Pozostało tylko 10 placówek

15.11.2019 18:45
Krakowski Kredens zamyka sklepy
fot. LECH GAWUC/REPORTER/East News

Pod szyldem Krakowski Kredens działa już tylko 10 sklepów. Sieć znika z handlowej mapy Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin   

Zakupy w Krakowskim Kredensie zrobimy tylko w trzech krakowskim sklepach, a także w placówce w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, we Wrocławiu, w Lublinie, Katowicach i Gliwicach – wylicza portalspozywczy.pl.

Jak przypomina portal, jeszcze we wrześniu sklepów tej sieci było 19, w 2018 roku – 33, zaś w 2016 – 47.

Zobacz także

Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska związana ze spółką Alma Market rozpoczęła działalność operacyjną w czerwcu 2007 roku. W ramach prowadzonej działalności tworzy produkty spożywcze premium pod nazwą Krakowski Kredens oraz rozwija własną sieć sprzedaży. W 2011 roku Alma Market rozważała wprowadzenie spółki na rynek NewConnect albo na rynek główny GPW. Docelowo sieć miała liczyć ponad 100 placówek w największych polskich miastach. Problemy finansowe Almy, a później upadłość pokrzyżowały jednak te plany.

Zakupem Krakowskiego Kredensu w 2017 roku zainteresował się E.Leclerc, który za stoiska sklepu i nieruchomości w kilku miastach był gotów zapłacić 94 miliony złotych. Krakowski sąd nie zgodził się jednak na taką transakcję. Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska jest obecnie w restrukturyzacji – podaje portalspozywczy.pl

Zobacz także

Marka Krakowski Kredens po raz pierwszy została zaprezentowana 11 marca 2007 r. w delikatesach w Starym Browarze w Poznaniu. Ważnym wydarzeniem w historii firmy było otwarcie pierwszego sklepu firmowego w Warszawie przy ulicy Nowy Świat, 23 czerwca 2007 roku.

RadioZET.pl/portalspozywczy.pl