Zamknij

Psy do adopcji na etykietach napojów. "Świetna akcja"

23.09.2019 14:19
Kraków. Psy do adopcji na etykietach napojów. "Świetna akcja"
fot. Projekt Dżok/Instagram

Zdjęcia psów do adopcji na etykiecie z lemoniadami. Sprzedaż takich napojów rozpoczął krakowski lokal Forum Przestrzenie oraz Vigo Kombucha. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem internautów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Forum Przestrzenie, krakowski bar i restauracja zlokalizowana obok zamkniętego Hotelu Forum w dzielnicy Podgórze, rozpoczęło sprzedaż lemoniad z nietypową etykieta.

Na napojach produkowanych przez firmę Vigo Kombucha pojawiły się zdjęcia psów do adopcji z KTOZ (Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami) Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.

Pies ze schroniska, co powinieneś wiedzieć przed adopcją

Wybranym czworonogom zostały wykonane profesjonalne sesje zdjęciowe. Poza fotografią na etykiecie znalazło się imię psa oraz telefon kontaktowy w sprawie adopcji. To część projektu Dżok, realizowanego wspólnie przez Vigo Kombucha i Forum Przestrzenie.  

"Nazwa jest oddaniem hołdu dla psa, który stał się symbolem wierności i miłości psa do człowieka. Dżok to pies, który czekał na swojego Opiekuna wracającego z pracy zawsze w tym samym miejscu, w pobliżu ronda Grunwaldzkiego. Niestety jego opiekun zmarł i już do niego nie wrócił. Dżok czekał na niego w tym miejscu ponad rok. Dzisiaj stoi tam pomnik na jego cześć" - wyjaśnili organizatorzy projektu.

W Polsce żyją dziesiątki tysięcy zdziczałych psów. Tak się kończą nieprzemyślane adopcje

Dżeki, jeden z psów, którego zdjęcie znalazło się na opakowaniach napoju, znalazł już nowy dom. Właścicieli nadal szuka Stefan i Staszek (ich fotografie pojawiły się na czerwonych napojach).

- Psy, tak jak ludzie, mają różne charaktery, więc jest szansa na wybranie towarzysza, który będzie najlepiej do nas pasował - powiedział Maciej Malinowski, menedżer Forum Przestrzenie, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Akcja spotkała się z bardzo pozytywną reakcją internautów. "Piękny pomysł i wykonanie", "Świetny pomysł", "Jestem pod wrażeniem, brawo" czy "Oby więcej takach inicjatyw" - to tylko niektóre z nich.

Czy jesteś gotowy na posiadanie psa?

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza