Zamknij

Wynajem w rozmiarze XXS po krakowsku. Tylko 2,5 mkw. powierzchni [GALERIA]

Piotr Drabik
08.02.2019 13:55
Kraków. Najmniejszy apartament świata. 2,5 mkw. powierzchni. Nieruchomości
fot. Yourplace.pl

W centrum Krakowa znajduje się prawdopodobnie najmniejszy apartament na świecie. Na powierzchni dwóch i pół metra kwadratowego umieszczono łóżko, łazienkę i aneks kuchenny. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Nietypowy lokal znajduje się w budynku na ul. Gancarskiej 8 w centrum Krakowa. Apartament zajmuje tylko dwa i pół metra kwadratowego, ale znajduje się w nim standardowe wyposażenie – tylko w wydaniu mini. 

Klienci mają do dyspozycji mały aneks kuchenny, kabinę prysznicową połączoną z ubikacją oraz łóżko piętrowe. W pomieszkaniu nie ma okna, a jedynym źródłem naturalnego światła są mleczne przeszklenia w suficie. 

Zobacz także

– Byliśmy pełni obaw, jak przyjmie się nasz 2,5-metrowy lokal, tym bardziej że już od początku pomysł wydawał się z kosmosu. Architekt, dostając zlecenie, aż zaniemówił ze zdziwienia – podkreślił Filip Różański z firmy Yourplace.pl i najmniejszego apartamentu, w wypowiedzi dla portalu LifeinKrakow.pl. 

Dodał, że popularność apartamentu „przerosła oczekiwania”. „Klienci dokonują rezerwacji z dużym, niekiedy kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niektórzy wynajmują go z ciekawości, inni, żeby sprawdzić, czy dadzą radę, ale przeważają ci, którzy są fanami minimalizmu” – dodał Różański.

Zobacz także

Jak to się stało, że powstał tak mały apartament? Różański odpowiedział, że podczas remontu kamienicy przeznaczonej pod wynajem krótkoterminowy, znaleziono stare i nieużywane pomieszczenie, w którym przed laty mieszkała służba.

– Raz tylko zdarzyło się, że ktoś zrezygnował z pobytu. Pewien Pan zarezerwował sobie 14 dni, jednak po tygodniu poprosił o zmianę, jednak było to dla niego za długo. Tym niemniej wraca do nas co kilka miesięcy i zawsze wybiera XXS na 3- 4 noce – wspomina Różański. 

Średnia cena za noc w apartamencie w rozmiarze XXS wynosi 79 złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/LifeinKrakow.pl/PTD