Zamknij

62-latka znalazła cudzą kartę płatniczą. Użyła jej aż 771 razy

18.11.2019 16:51
Kraków. 62-latka znalazła cudzą kartę płatniczą. Użyła jej aż 771 razy
fot. Sergey Mironov/Shutterstock (ilustracyjne)

Nawet do dziesięciu lat więzienia grozi 62-latce, która posługiwała się cudzą kartą płatniczą. Kobieta wykonała aż 771 transakcji o wartości w sumie 6,5 tys. złotych. Zatrzymana tłumaczyła, że znalazła kartę w automacie biletowym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak poinformowała w poniedziałek Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji, nieuczciwa znalazczyni karty posługiwała się nią przez 10 miesięcy.

Przestępstwo wyszło na jaw, ponieważ właścicielka zorientowała się, że ktoś nieuprawniony korzysta z jej pieniędzy i zgłosiła sprawę na policję.

Zobacz także

Właścicielka karty bankomatowej początkowo myślała, że karta zawieruszyła się i znajduje się gdzieś w mieszkaniu a sama korzystała w tym czasie z płatności elektronicznej za pomocą telefonu. Tymczasem, w ciągu 10 miesięcy od momentu utracenia karty, ktoś posłużył się nią 771 razy wyciągając z konta 6,5 tysiąca złotych

Barbara Szczerba

Jak ustalono, zatrzymana 62-latka płaciła za drobne transakcje znalezioną kartą zbliżeniowo - nie musiała podawać kodu PIN. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli zagubioną kartę płatniczą.

Kobieta usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się winy i złożyła wyjaśnienia. Podała, że kartę znalazła w automacie z biletami.

Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wolę dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP