Zamknij

Jesteś studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego? Zapłacisz mniej za rower miejski

Olga Papiernik
30.08.2018 12:10
rowery
fot. Photo by Berto Macario on Unsplash

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego za minutę korzystania z krakowskiego roweru miejskiego Wavelo zapłacą 6 groszy, czyli o 10 groszy mniej niż normalnie. Projekt ma charakter pilotażowy, możliwe że w przyszłości zostanie rozszerzony na inne uczelnie w Krakowie.

Dla studentów UJ Wavelo przygotowało taryfę PAYG – Student. Od sierpnia z taryfy korzystają studenci Collegium Medicum, od września będzie ona dedykowana dla studentów całej uczelni. Zamiast 16 gorszy,  za każdą minutę jazdy studenci zapłacą 6 groszy. Różnica współfinansowana jest przez władze uczelni.

Zniżki czekają studentów do końca grudnia, ponieważ projekt ma charakter pilotażowy. Jeśli akcja spotka się zainteresowaniem, to być może zostanie rozszerzona na inne uczelnie w Krakowie.

- Pierwszy uniwersytet w kraju stał się prekursorem rozwoju rowerowej inicjatywy w Krakowie wśród swoich studentów. Wavelo i Uniwersytet Jagielloński łączą siły już we wrześniu, z myślą o żakach którzy jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego będą mogli załatwiać sprawy organizacyjne i jeździć na uczelnię podczas jesiennej sesji egzaminacyjnej – powiedział Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU, operatora rowerów Wavelo.

UJ i operator krakowskich rowerów miejskich od czerwca rozmawiali na temat współpracy.

- Zadaniem uczelni powinno być bowiem nie tylko przekazywanie określonego zasobu wiedzy i umiejętności, ale także kształtowanie postaw społecznych, w tym promowanie aktywnego stylu życia. Myślę, że ułatwianie dostępu do roweru miejskiego, jako alternatywnego i proekologicznego środka transportu, idealnie wpisuje się w tę misjꠖ ocenił przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Jakub Bakonyi.

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie aktywnej domeny w adresie mailowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PAP/Beata Kołodziej/OP