Zamknij

Do sklepu wejdzie maksymalnie 5 osób. Nowe obostrzenia w handlu

16.03.2020 10:47
Koronawirus. Zakupy w Żabce. Nowe limity i ograniczenia
fot. Shutterstock/Akhenaton Images (ilustracyjne)

Sklepy, drogerie i piekarnie ograniczają liczbę klientów, którzy jednocześnie mogą przebywać na ich terenie. To kolejny krok w walce z koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Sieć sklepów Żabka nie będzie zezwalała na zakupy więcej niż pięciu osobom jednocześnie – informuje portal Wiadomoscihandlowe.pl.

Jak tłumaczyli pracownicy sklepu w rozmowie z portalem, „to polecenie z centrali”. Takie zalecenie ma na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia się koronawirusem. To niejedyny krok, na który zdecydowała się Żabka. Obostrzenia dotyczą m.in. spożywania w sklepie hot-dogów, czy wydawania kawy. Teraz to pracownicy sklepu podają klientom jednorazowe kubki.

Zobacz także

W serwisie czytamy, że nie tylko Żabka ogranicza liczbę klientów. Sieć aptek DOZ i Cosmetica także dba o to, by w placówce nie przebywało więcej niż pięciu klientów jednocześnie. W piekarniach „Grzybki” przy kasie może być maksymalnie trzech klientów. Limity na podobnym poziomie ustaliły także sieć sklepów mięsnych Olewnik, Wierzejki czy EJART.

To niejedyne ograniczenia w handlu. Drogerie tj. Hebe czy Rossmann ograniczają także liczbę sztuk danego produktu, jaką może nabyć jeden klient. Chodzi zwykle o żele antybakteryjne, papier toaletowy czy mydło.

Zobacz także

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zdecydował o ograniczeniach dla handlu ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce. Co się zmieniło? Galerie handlowe mogą być otwarte jedynie w części spożywczej i gastronomicznej, przy czym restauracje i kawiarnie mogą jedynie realizować zamówienia na dowóz. Otwarte zostają także apteki i drogerie.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje
Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia
Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl