Zamknij

Koronawirus. Walka o papier toaletowy w sklepie w Australii

16.03.2020 12:23
Koronawirus. Walka o papier toaletowy i bójka przy kasach w Australii
fot. SamFarfoud/Twitter (screen)

Do rękoczynów doszło podczas zakupów w jednym z supermarketów w australijskim Sydney. W sieci pojawiło się również nagranie, jak w sklepie tej samej sieci klienci walczą o papier toaletowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Epidemia koronawirusa spowodowała wzrost liczby zakupów w wielu krajach świata. Jednym z nich jest Australia, w którym w ostatnich tygodniach nagminnie brakuje podstawowych produktów, jak papier toaletowy. 

Bójka w supermarkecie

Jak podał serwis Yahoo! News Australia, w markecie sieci handlowej Woolworths w zachodnim Sydney co najmniej sześciu mężczyzn brało udział w przepychankach w okolicach kas sklepowych.

Zobacz także

Nagranie pokazujące bójkę zostało opublikowane na Twitterze. Miejscowa policja poinformowała o zatrzymaniu 39-latka, który miał zaatakować 54-letniego mężczyznę. O losie domniemanego sprawcy przepychanki zadecyduje sąd.

Nie tolerujemy żadnej przemocy ze strony klientów w naszych sklepach” - przekazał rzecznik sieci handlowej. W incydencie nikt nie został ranny

Walka o papier toaletowy

Yahoo! News Australia w swojej relacji podkreśliło, że choć bójka nie była bezpośrednio związana z epidemią koronawirusa, to miała miejsce chwilę po tym, jak klienci sieci rzucili się na podstawowe produkty.

Na innym nagraniu udostępnionym na Twitterze widać, jak Australijczycy walczą o zdobycie opakowań z papierem toaletowym. 

Zobacz także

- Zdjęcia ludzi fizycznie atakujących się nawzajem za pomocą rolek papieru toaletowego byłyby po prostu niewyobrażalne zaledwie kilka tygodni temu - podkreśliła Lisa Wilkinson, dziennikarka australijskiej stacji Network 10.

Jej zdaniem sieci handlowe, takie jak Woolworths, powinny zapewnić starszym klientom i z niepełnosprawnościami możliwość zdobycia podstawowych produktów podczas zakupów.

W odpowiedzi na ten apel sieć Woolworths wprowadziła specjalną akcję, podczas której klienci z niepełnosprawnościami oraz seniorzy mogą swobodnie zrobić zakupy w wyznaczonych godzinach. Pozostali będą musieli wówczas poczekać na swoją kolej. 

W Australii w niedzielę zmarły kolejne dwie osoby z powodu koronawirusa. W sumie na antypodach z powodu epidemii nie żyje już pięć osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News/Yahoo! News Australia