Zamknij

W Izraelu powstaje najdroższa maseczka na świecie

12.08.2020 18:55
Koronawirus. W Izraelu powstaje najdroższa maseczka na świecie
fot. Dragon Images/Shutterstock (ilustracyjne)

Maseczka o wartości 1,5 mln dolarów (ok. 5,5 mln zł) powstaje w Izraelu. U miejscowych jubilerów zamówił ją amerykański klient. To kolejna tego typu nietypowa maseczka.

Koronawirus dotyka zarówno biednych, jak i bogatych. Ci drudzy starają się zwrócić na siebie uwagę także podczas walki z pandemią. Amerykański klient zamówił u izraelskich złotników wykonanie maseczki za niebagatelną sumę 1,5 mln dolarów.

- Wykonana z 18-karatowego złota i wysadzana ponad 3 tys. czarnych i białych diamentów maska będzie wyposażona w filtr N99 zapewniający wysoki poziom ochrony - powiedział Icchak Lewi, właściciel marki Yvel, w rozmowie z agencją Reutera. 

Najdroższa maseczka świata

- Nie sądzę, że klient będzie jej używał, idąc do supermarketu, ale jestem pewien, że użyje jej tu i tam - powiedział Lewi.

Zobacz także

Opisał klienta jako chińskiego kolekcjonera sztuki mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, który jest "bardzo czarujący, bardzo towarzyski, bardzo zamożny i lubi się wyróżniać".

Jubiler zamierza osobiście dostarczyć maskę po jej ukończeniu w październiku. Maska, nad którą pracuje zespół około 25 rzemieślników, to jego zdaniem przede wszystkim dzieło sztuki. Jak dodał, jest to także sposób na utrzymanie miejsc pracy w zakładzie.

Z kolei na początku lipca światowe media obiegły zdjęcia złotej maseczki, którą dla biznesmena wykonali indyjscy jubilerzy. Za 4 tys. dolarów powstała maseczka z cennego kruszcu. Wykonanie 60-gramowej maseczki zajęło złotnikom osiem dni.

RadioZET.pl/PAP