Zamknij

Koronawirus. Rząd ograniczył działalność galerii handlowych

13.03.2020 19:41
Koronawirus. Rząd zamkną galerie handlowe, puby i restauracje
fot. Jan Bielecki/East News (ilustracyjne)

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach w związku z epidemią koronawirusa. Od soboty zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Nadal otwarte bez zmian pozostają sklepy oraz apteki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus powoduje w Polsce kolejne ograniczenia. Po zamknięciu szkół, uczelni wyższych oraz instytucji kultury, rząd zdecydował się na dodatkowe obostrzenia.

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o ograniczeniu działalności galerii handlowych.

Zobacz także

Z piątku na sobotę (z 13 na 14 marca - przyp. red.) ograniczamy działalność galerii handlowych, w których pozostaną otwarte wszystkie sklepy spożywcze, apteki drogerie czy pralnie

Mateusz Morawiecki

Premier doprecyzował, że rząd "zdecydował o tymczasowym zawieszeniu działania innych sklepów w galeriach, by nie generować dodatkowego ruchu".

Poza galeriami handlowymi ograniczenie nie obowiązuje. Wszystkie sklepy, placówki finansowe czy punkty usługowe funkcjonują normalnie

Mateusz Morawiecki

Zobacz także

Co więcej - rząd zdecydował o zamknięciu klubów, pubów, restauracji i kasyn. - Podkreślam, że wszystkie restauracje będą mogły nadal świadczyć usługi na wynos bądź na dowóz - wskazał Morawiecki.

Przyjmujemy środki bezpieczeństwa polegające na ograniczeniu zgromadzeń zbiorowych do liczby 50 osób. To ograniczenie ma charakter powszechny: dotyczy tych wszystkich miejsc, w których ludzie mogliby się gromadzić

Mateusz Morawiecki

RadioZET.pl/PAP