Zamknij

Branża telekomunikacyjna rośnie. Polacy nie rozstają się z telefonami

18.03.2020 08:20
Koronawirus. Polacy więcej dzwonią i oglądają telewizję. Zyskują telekomy
fot. Shutterstock/Lolostock (ilustracyjne)

Kwarantanna Polaków to zysk dla branży komunikacyjnej. Więcej dzwonimy i częściej oglądamy telewizję, a ruch w sieciach telekomunikacyjnych mocno wzrósł - pisze "Puls Biznesu".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Epidemia koronawirusa objęła prawie 37 tysięcy osób przymusową kwarantanną – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia na dzień 18 marca. Wielu Polaków dobrowolnie jednak nie wychodzi z domu z obawy przed zakażeniem koronawirusem. Zamknięcie szkół, galerii handlowych czy wysłanie pracowników na telepracę to zyska dla telekomów.

Jak informuje "Puls Biznesu", dla tych, którzy weekendy spędzają w domu, ostatni niczym nie różnił się od poprzednich, ale w całym społeczeństwie tryb życia mocno się zmienił. Z danych operatorów telekomunikacyjnych wynika, że znacznie częściej niż zazwyczaj chwytaliśmy za telefon, żeby do kogoś zadzwonić.

Zobacz także

Przedstawiciel Orange potwierdził w rozmowie z gazetą, że w porównaniu z poprzednim weekendem ruch głosowy w sieci Orange Polska wzrósł o 50 procent. Samo wykorzystanie internetu w tym okresie wzrosło o 20 procent. Jeśli chodzi o internet mobilny, największy wzrost firma odnotowało województwach opolskim i świętokrzyskim, a najmniejszy w mazowieckiem.

Podobne wzrosty odnotował operator T-Mobile, który współdzieli dużą część infrastruktury sieciowej z Orange'em. Tu również mowa o większym zużyciu internetu i podwojoną liczbą połączeń.

Zobacz także

W przypadku sieci Play, natężenie połączeń głosowych zwiększyło się o około 30 procent, zaś danych wzrasta o 40 procent w ciągu dnia i wraca do standardowego poziomu wieczorami.

Koronawirus w Polsce

238 przypadków, w tym 5 ofiar śmiertelnych - tak przedstawia się bilans koronawirusa w Polsce. Dynamika rozprzestrzeniania choroby rośnie. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przewiduje, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrową liczbę osób zakażonych koronawirusem.

Zobacz także

W trosce o bezpieczeństwo Polaków rząd zdecydował o zamknięciu szkół przynajmniej na 14 dni. Zamknięte są też galerie handlowe z wyłączeniem części spożywczej. Zgodnie z zaleceniami resortu zdrowia, w najbliższym okresie lepiej unikać spotkań grupowych i pozostać w domu. Ministerstwo i sanepid zwracają też uwagę na potrzebę częstego mycia rąk.

RadioZET.pl/”Puls Biznesu”