Zamknij

Koronawirus. PGNiG nie będzie odłączać gazu od odbiorców

13.03.2020 13:35
Koronawirus. PGNiG nie będzie odłączać gazu od odbiorców
fot. Hamik/Shutterstock (ilustracyjne)

Nie będziesz w stanie opłacić rachunków za gaz? PGNiG, narodowy dostawca gazu do odbiorców indywidualnych i firm, zapewniło, że nie będzie ograniczania surowca dla osób, które zalegają z rachunkami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym w Polsce do tej pory zaraziło się 64 osób (w tym jedna zmarła), spowodował skierowanie kadr wielu firm do pracy zdalnej. Jednocześnie pojawiły się obawy, co dalej z terminowym opłacaniem rachunków i opłat.

PGNiG nie będzie ograniczać dostaw gazu i energii do klientów z powodu ich zadłużenia – poinformował w czwartek na Twitterze prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Zobacz także

Szef PGNiG podkreślił że, „wyjątkowe okoliczności wymagają nieszablonowych decyzji”.

"Zapewniamy dostawy gazu i prądu dla klientów z opóźnieniami płatności" – zadeklarował Kwieciński.

Jak zaznaczył, w związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce, podjął decyzję, że „PGNiG nie będzie ograniczać dostaw gazu i energii do klientów z powodu zadłużeń w ciągu najbliższych dwóch tygodni, albo i dłużej”.

Zobacz także

Odstąpienie od działań windykacyjnych dotyczy osób, które z tytułu zaległości kwalifikują się do odcięcia dostaw gazu ziemnego i energii elektrycznej w okresie od 12-26 marca 2020 roku. W zależności od rozwoju sytuacji  pandemii w naszym kraju, termin ten może ulec wydłużeniu.

- Jako spółka odpowiedzialna społecznie staramy się równoważyć interes spółki oraz bezpieczeństwo i potrzeby osób objętych działaniami prewencyjnymi zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa - powiedział Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP