Zamknij

Koronawirus. Orlen obniżył cenę płynu do dezynfekcji rąk

17.03.2020 08:08
Koronawirus. Orlen obniżył cenę płynu do dezynfekcji rąk
fot. Daniel Obajtek/Twitter, pxfuel/CC0 (ilustracyjne)

Prawie o połowę koncern Orlen postanowił obniżyć cenę 5-litrowego płynu do dezynfekcji rąk. Zamiast 95 złotych klienci zapłacą 49 zł. Obowiązują jednak ograniczenia w zakupie specyfiku. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym do tej pory zaraziło się 177 osób w Polsce (w tym cztery zmarły), spowodował braki w asortymencie środków dezynfekcyjnych w wielu sklepach. 

Na przeciw oczekiwaniom klientów wyszła Grupa Orlen, która w Jedliczu (woj. podkarpackie) rozpoczęła produkcje płynu do dezynfekcji rąk. Jego pierwsze opakowania w weekend trafiły do sprzedaży na stacjach paliw Orlen. 

Zobacz także

Jego cena - 95 złotych za 5 litrów płynu - wzbudziła kontrowersje wśród części klientów stacji. Jeszcze w poniedziałek rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska tłumaczyła, że to cena znacznie "poniżej średniej rynkowej".

Zaledwie kilkanaście godzin po tej wypowiedzi, Orlen zdecydował się na obniżkę cen płynu do 49 zł. Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, koncern tłumaczył zmianę dzięki zwiększeniu produkcji.

Zobacz także

Ponadto Orlen uzyskał zgodę Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na wykorzystywanie do produkcji etanolu. To spełnia odpowiednie normy, ale odbywa się bez certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA.

Obowiązują również limity - jeden klient może jednorazowo kupić tylko jedno opakowanie płynu do dezynfekcji rąk.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, przekazał w poniedziałek o uruchomieniu drugiej linii produkcyjnej płynu do dezynfekcji rąk w podkarpackim Jedliczu.

Dzięki temu koncern ma wprowadzić do sprzedaży 1-litrowe opakowania płynu w cenie detalicznej 15 zł. Do końca tego tygodnia mają być dostępne na stacjach paliw w całej Polsce.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl