Zamknij

Koronawirus. Lidl wprowadza ograniczenia w marketach

17.03.2020 14:14
Koronawirus. Lidl ograniczy liczbę osób w sklepie
fot. Alexandros Michailidis/Shutterstock (ilustracyjne)

Udostępnienie środków dezynfekcyjnych dla klientów i pracowników oraz ograniczenie liczby osób w markecie - takie zmiany wprowadził Lidl w odpowiedzi na epidemię koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym do tej pory zaraziło się w Polsce 205 osób (w tym pięć zmarło), mocno uderzył w handel. Dla zapobiegnięcia kolejnym zarażeniom, rząd zdecydował się na ograniczenie działalności galerii handlowych, w których otwarte są tylko sklepy spożywcze czy apteki.

O zmianach poinformowały również sieci handlowe Lidl i Kaufland, których właścicielem jest niemiecka grupa Schwarz.

Zobacz także

Koronawirus. Jakie zmiany w Lidlu?

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, dyskonty zapewniły o ciągłości dostaw i zwróciły się do klientów z prośbą o wyrozumiałość, jeśli brakuje wybranych produktów.   

Jednocześnie Lidl ograniczy liczbę klientów w sklepie, którzy w danym momencie robią zakupy. Nie padły żadne sztywne liczby - to od pracowników marketu będzie zależeć, czy liczba klientów przekracza poziomu bezpieczeństwa.

- Wprowadzenie ograniczenia ilości osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach również ma wspierać kwestie bezpieczeństwa. Będziemy obserwować na bieżąco rozwój sytuacji i reagować – podała Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka Lidl Polska, cytowana przez Wiadomościhandlowe.pl.

W każdym markecie Lidla pojawią się środki dezynfekujące - jak płyny antybakteryjne z instrukcją poprawnego mycia rąk. Dzięki komunikatom głosowym klienci mogą się dowiedzieć, że Lidl zachęca do płatności bezgotówkowych.  

Zobacz także

Zachęcamy także do korzystania z kas samoobsługowych, kiedy jest to możliwe. Dla części naszych pracowników, którzy odpowiedzialni są za kwestie personalne firmy oraz wspieranie innych, zorganizowaliśmy szkolenia psychologiczne

Aleksandra Robaszkiewicz

Lidl pracuje również nad dodatkowymi zabezpieczeniami dla kasjerów, jak przezroczyste osłony z pleksi czy wyznaczenie na podłodze linii kas miejsca obsługi klienta z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Zmianie nie ulegają godziny otwarcia marketów Lidla.

Lidl, który jest obecny na polskim rynku od 2002 roku, prowadzi w całej Polsce ponad 700 sklepów. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl