Zamknij

Koronawirus. Kwitnie wynajem mieszkań na kwarantannę

18.03.2020 15:31
Koronawirus. Kwitnie wynajem mieszkań na kwarantannę
fot. kan_chana/Shutterstock (ilustracyjne)

W sieci kwitnie nietypowy biznes podczas epidemii koronawirusa. Bez problemu w internecie można znaleźć ogłoszenia wynajmu mieszkań na czas kwarantanny. Co na to eksperci?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, który spowodował wprowadzenie na terenie całej Polski stanu zagrożenia epidemicznego, doprowadził całą gamę ograniczeń.

Zwłaszcza dla grupy kilku tysięcy Polaków, którzy znajdują się w kwarantannie. To oznacza, że przez okres dwóch tygodni nie mogą wychodzić z miejsca pobytu - nawet na zakupy czy spacer. Według szacunków Ministerstwa Zdrowia, w ciągu najbliższych dni i tygodni liczba osób poddanych kwarantannie może gwałtownie wzrosnąć.

Zobacz także

W ramach stanu zagrożenie epidemicznego minister zdrowia zakazał najmu krótkoterminowego do odwołania.

Jednocześnie w sieci zaczął kwitnąć biznes z ogłoszeniami wynajmu mieszkań na czas kwarantanny. 

Zamieszczają je osoby, które do tej pory żyły z najmu krótkoterminowego. Ogłoszenia z różnych miast oferują na przykład wynajem lokalu na 14 dni za 1000 złotych.

Zobacz także

Jakub Zarzecki z trójmiejskiego oddziału Home Broker widział już takie ogłoszenia, ale podchodzi do nich sceptycznie.

Pierwsza obawa jest taka, jak te mieszkania są przygotowywane, czy są odpowiednio zdezynfekowane. Pytanie, czy to nie łamie przepisów o zakazie najmu - bo dwutygondniowy najem to też najem krótkoterminowy

Jakub Zarzecki

Rząd zakazał prowadzenia jakiejkolwiek działalności turystycznej, z wyłączeniem hoteli. One jednak również mają problem, bo obroty w ostatnich dniach drastycznie spadły.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD