Zamknij

Skarbówka walczy z epidemią. Oddaje szpitalom spirytus z przemytu

20.03.2020 10:13
Koronawirus. KAS przekazuje szpitalom spirytus z przemytu
fot. KAS

Skarbówka w Olszynie przekazała szpitalom i straży pożarnej 2,5 tysiące litrów spirytusu pochodzącego z przemytu. To krok w walce z epidemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Oddział Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazał dwóm szpitalom 1,5 litrów spirytusu. Do Państwowej Straży Pożarnej w tym mieście trafiło tysiąc litrów płynu, który jest składnikiem w produkcji płynów antybakteryjnych.

Pochodzący z przestępstwa spirytus, który był przeznaczony do zniszczenia, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących. Trafił do olsztyńskich szpitali i straży pożarnej 

- poinformowała rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek

Jak wskazała, takie przedsięwzięcie było możliwe dzięki szybciej reakcji KAS i innym organom, które wydały zgodę na przekazanie straży pożarnej i szpitalom spirytusu przeznaczonego zniszczenia. Rzeczniczka zapowiedziała, że kolejna transza ze spirytusem trafi do szpitala w Elblągu.

Spirytus w dobie koronawirusa jest towarem deficytowym. To składnik płynów do dezynfekcji, których obecnie brakuje w sklepach i w aptekach. Spółki tj. Orlen, KPMG czy Polfa Tarchomin ruszyły z produkcją płynów antybakteryjnych.

Zobacz także

Rząd dołożył cegiełkę do tego przedsięwzięcia zwalniając spirytus przeznaczony do produkcji środków biobójczych z podatku akcyzowego.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła w piątek o poranku do 367 osób. 5 osób zmarło.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje
Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia
Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/PAP/KAS