Zamknij

Koronawirus. IKEA zamknęła wszystkie sklepy w Polsce

14.03.2020 13:03
Koronawirus. IKEA zamknęła wszystkie sklepy w Polsce do odwołania
fot. MDOGAN/Shutterstock (ilustracyjne)

IKEA zamknęła wszystkie swoje sklepy w całej Polsce. Wstrzymanie sprzedaży obowiązuje od 14 marca do odwołania. Powodem są ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawiurs, którym do tej pory zaraziły się 84 osoby (w tym 2 zmarły), spowodował wprowadzenie bardzo ścisłych restrykcji w zgromadzeniach.

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki ogłosił o zakazie wszelkich zgromadzeń powyżej 50 osób. Ograniczono również działalność galerii handlowych tylko do sklepów spożywczych, aptek i innych najważniejszych punktów usługowych. 

Zobacz także

IKEA, szwedzka sieć marketów oferujących m.in. dekoracje wnętrz, zawiesiła działalność wszystkich 11 sklepów stacjonarnych na terenie Polski.

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego od 14 marca 2020 r. wszystkie 11 sklepów IKEA w Polsce pozostanie zamkniętych dla klientów do odwołania. Zakupy będą nadal możliwe poprzez stronę IKEA.pl

IKEA Polska

Sieć handlowa podkreśliła, że uważnie monitoruje sytuację i "w miarę jej rozwoju swoje działania będzie opierać na zaleceniach lub informacjach odpowiednich władz lokalnych i rządowych".

"O otwarciu sklepów IKEA w Polsce będziemy informować na bieżąco" - podkreśliła sieć.

Zobacz także

Stan zagrożenia epidemiologicznego

Rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego zostało w piątek opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Przewiduje ono, że w okresie od 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Regulacja zakłada m.in., że w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 metrów kwadratowych ustanawia się czasowe ograniczenie handlu detalicznego najemcom powierzchni handlowej, których przeważająca działalność polega na handlu: wyrobami tekstylnymi, wyrobami odzieżowymi, obuwiem i wyrobami skórzanymi, meblami i sprzętem oświetleniowym, sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego, artykułami piśmiennymi i księgarskimi.

Rozporządzenie mówi też, o zakazie organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności, powyżej 50 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe