Zamknij

Darmowy internet dla nauczycieli od UPC i resortu cyfryzacji

06.04.2020 09:51
Koronawirus. Darmowy internet dla nauczycieli
fot. Anna Golaszewska/East News (ilustracyjne)

Dwa tysiące nauczycieli, prowadzących zdalne lekcje, będzie mogło skorzystać z darmowego dostępu do szerokopasmowego internetu od UPC Polska. To wspólna akcja dostawcy z Ministerstwem Cyfryzacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Resort poinformował, że wraz z UPC Polska - dostawcą m.in. szerokopasmowego dostępu do internetu - wspólnie uruchamia akcję „Internet dla edukacji".

- Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom - podkreślił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Zobacz także

Jak można otrzymać darmowy internet?

UPC Polska poinformowała, że ze specjalnej oferty już od dziś mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do szerokopasmowego internetu i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci firmy.

Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Wystarczy wejść na stronę www.internetdlaedukacji.pl i na niej zamówić usługę.

Zobacz także

Wskazano, że propozycje materiałów do wykorzystania w trakcie zdalnych lekcji można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje. Stronę tylko przez pierwsze dwa tygodnie jej działania odwiedziło ponad 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon portalu.

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 10 kwietnia, czyli do Świąt Wielkanocnych, zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP