Zamknij

Koronawirus. Darmowe słodycze od Wedla dla szpitali zakaźnych

19.03.2020 14:35
Koronawirus. Darmowe słodycze dla szpitali zakaźnych od Wedla
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (ilustracyjne)

Do wszystkich szpitali zakaźnych w całej Polsce firmy Lotte Wedel i InPost wyślą paczki z czekoladkami. To gest solidarności producenta słodyczy i firmy kurierskiej w obliczu walki z epidemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym do tej pory zaraziło się w Polsce 325 osób (w tym 5 zmarło), spowodował wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

W związku z tym minister zdrowia podjął decyzję o ustanowieniu w Polsce 19 szpitali jednoimiennych zakaźnych, które mają zajmować się hospitalizacją pacjentów zarażonych koronawirusem.

Zobacz także

Darmowe słodycze od Wedla dla szpitali

Z całej Polski płyną słowa otuchy i realnego wsparcia dla pracowników ochrony zdrowia - lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Jak podał Portalspożywczy.pl, producent czekolady Lotte Wedel wraz z firmą kurierską InPost rozpoczyna wysyłkę słodkich przesyłek do wszystkich szpitali zakaźnych w Polsce.

"Dzięki pomysłowi i oddolnej inicjatywie pracowników Wedla oraz natychmiastowej pozytywnej reakcji Rafał Brzoska i InPost (serdecznie dziękuję za pomoc i super współpracę!!!) zaczynamy wysyłać paczki z naszymi produktami do wszystkich szpitali w Polsce, w których toczy się walka z koronawirusem" - napisał na Linkedinie Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel.

Tym drobnym gestem chcemy gorąco podziękować za niezwykłe zaangażowanie wszystkim lekarzom i całej służbie zdrowia! Mamy nadzieję, że kawałek wedlowskiej czekolady i Ptasiego Mleczka da Wam odrobinę tak potrzebnej nam wszystkim dzisiaj przyjemności i radości

Maciej Herman

Zobacz także

Rafał Brzoska, prezes InPostu, doprecyzował, że chodzi o bezpłatne pakiety słodyczy dla personelu szpitali zakaźnych.

To nie jedyna inicjatywa firm i korporacji dla służb walczących z epidemią koronawirusa. W czwartek Bank Pekao zapowiedział przekazanie darowizny w wysokości 5 mln zł na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych.

Z kolei na wszystkich stacjach Circle K do 31 marca pracownicy służb – pogotowia, straży pożarnej, policji, wojska, straży miejskiej i straży granicznej – mogą skorzystać z darmowego gorącego napoju (kawy, herbaty lub czekolady).

Zobacz także

RadioZET.pl/Portalspożywczy.pl