Zamknij

Koronawirus. Czy sklepy zostaną zamknięte od 25 marca?

24.03.2020 15:14
Koronawirus. Czy sklepy zostaną zamknięte od 25 marca?
fot. Adam Guz/KPRM

Od 25 marca obowiązuje w Polsce zakaz przemieszczania się. Czy w związku z tym zostaną zamknięte sklepy? Do tej sprawy odnieśli się na konferencji prasowej premier oraz minister zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Stan epidemii, który wprowadzono w Polsce w odpowiedzi na wzrost zachorowań na koronawirusa, zostanie zaostrzony od środy 25 marca. 

Na wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił zakaz przemieszczania się. Najnowsze obostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia, czyli Wielkiej Soboty.

Zobacz także

- Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć - stwierdził Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Czy sklepy zostaną zamknięte?

Premier podkreślił, że wprowadzone do tej pory obostrzenia nadal są podtrzymane - na przykład w zakresie ograniczenia działalności galerii handlowej.

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia, dotyczące galerii handlowych, miejsc rozrywki, czy oczywiście restauracji, pubów itd. nadal obowiązują. Wszystko to, co do tej pory ogłosiliśmy, bardzo proszę, żeby trzymać się tych zaleceń

Mateusz Morawiecki, premier

Zobacz także

Sklepy spożywce, markety budowlane, apteki czy drogerie pozostają otwarte.

Tam, gdzie jest to konieczne, one mogą być otwarte, tak jak sklepy spożywcze i drogerie. Jednak trzeba tak zorganizować pracę ludzi, aby dwie osoby nie stały obok siebie

Mateusz Morawiecki, premier

Już wcześniej zostały wprowadzone środki bezpieczeństwa w większości sklepów oraz marketów. Ograniczono liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie placówek handlowych, udostępniono środki ochrony dla klientów i pracowników oraz zachęcano do dokonywania płatności karta płatniczą.

Zobacz także

RadioZET.pl/Portalspożywczy.pl