Zamknij

Koronawirus a praca w Amazonie. Posłowie interweniują

10.04.2020 09:21
Koronawirus. Amazon. Kontrole sanepidu i interwencja posłów
fot. BOKEH STOCK/Shutterstock

W magazynach spółki Amazon nie wdrożono środków sanitarnych w związku z koronawirusem? Politycy Lewicy opisują pracę w centrach logistycznych firmy i domagają się od jej zarządu gwarancji bezpieczeństwa dla pracowników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty oraz posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zwrócili się z interwencją poselską ws. bezpieczeństwa pracowników Centrum Logistycznego Amazon w Sosnowcu do zarządu Amazon Fulfillment Poland.

Kwestia bezpieczeństwa sanitarnego w śląskim magazynie zdaniem polityków pozostawia wiele do życzenia. To właśnie w Sosnowcu potwierdzono zakażenie koronawirusem jednego z pracowników. Biuro prasowe firmy zapewnia, że we wszystkich zakładach wdrożono odpowiednie procedury zabezpieczające pracowników, zaś zarażony pracownik otrzymał wsparcie.

Zobacz także

Biuro prasowe Amazon poinformowało  też o kontrolach sanepidu w czterech centrach logistycznych. Jak wskazano „Państwowa Inspekcja Sanitarna zaaprobowała środki bezpieczeństwa wdrożone przez Amazon i nie znalazła żadnych uchybień w naszych procesach”- wynika z komunikatu spółki.

Innego zdania są posłowie Lewicy, którzy do biur poselskich otrzymują skargi na firmę dotyczące niedostatecznych środków bezpieczeństwa.

Do naszych biur poselskich wpływają zdjęcia i materiały filmowe pokazujące, że w należących do Amazon centrach logistycznych nie są przestrzegane przepisy mające na celu walkę z epidemią, na czele z wymogiem zachowania 2 metrów odległości od innej osoby. Pracownicy mają pracować na małych powierzchniach, w dużych skupiskach ludzkich, co zwiększa prawdopodobieństwo zakażenia wirusem. Ponadto powtarzają się doniesienia, według których, pracownicy Amazon w znaczącej części nadal nie zostali wyposażeni przez spółkę w odpowiednie artykuły ochronne, tj. jednorazowe rękawiczki, maseczki, okulary ochronne czy żele antybakteryjne 

– wskazali posłowie w interwencji

Politycy chcą wyjaśnień od spółki. Zaapelowali o zapewnienie pracownikom wszystkich polskich centrów Amazon dostępu do nowoczesnych metod testowania na obecność koronawirusa.

RadioZET.pl/PAP