Zamknij

Koronawirus w Polsce. Orlen produkuje płyny do dezynfekcji rąk

04.03.2020 14:13
Koronawirus w Polsce. Orlen będzie sprzedawał płyny do dezynfekcji rąk
fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN (ilustracyjne)

W ciągu 2 tygodni do sprzedaży trafi milion litrów płynu do dezynfekcji rąk. Jego produkcją zajmuje się zakład w Jedliczu (woj. podkarpackie) należący do koncernu PKN Orlen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którego pierwsze zachorowania zanotowani w Chinach ponad trzy miesiące temu, coraz szybciej rozprzestrzeniania się w innych krajach. 

W środę potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. To mężczyzna, który autobusem wróciła z Niemiec do woj. lubuskiego. Został on hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Zobacz także

Z powodu wzrostu zachorowań również zanotowano wzrost zainteresowania środkami do dezynfekcji. W sklepach w całej Polsce brakuje np. żelów antybakteryjnych.

- Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Zobacz także

Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo

Daniel Obajtek

Jak podkreślił płocki koncern, "w najbliższych dniach rozpocznie się masowa produkcja płynu do dezynfekcji rąk przez Orlen Oil".

"W ciągu 2 tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne" - zapowiedział PKN Orlen.

Spółka podała jednocześnie, że płyn dezynfekujący będzie również dostępny w sieci jej stacji paliw, do której należy ok. 1800 placówek w całej Polsce.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP