Zamknij

Koronawirus a siłownia. Co z niewykorzystanymi karnetami?

16.03.2020 15:31
Koronawirus a karnety na siłownię
fot. Shutterstock/ P Stock (ilustracyjne)

Koronawirus w Polsce doprowadził do zamknięcia klubów sportowych, sal fitness i siłowni. Tuż po ogłoszeniu takiej decyzji, sieć zalała fala pytań o zwrot pieniędzy za niewykorzystane w tym czasie karnety.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku, firmy działające w branży związanej ze sportem np. siłownie i kluby fitness musiały czasowo ograniczyć działalność.

Właściciele zamknęli więc kluby sportowe, a abonenci pytają w social mediach, czy otrzymają zwrot pieniędzy za karnet. Sprawdziliśmy, co oferują poszczególne kluby.

Zobacz także

W zdecydowanej większości siłowni można będzie przedłużyć karnet o liczbę dni, w których placówki będą zamknięte. Taką opcję daje m.in. Calypso.

Karnety sportowe zostaną przedłużone o odpowiednią liczbę dni, w których kluby pozostają niedostępne ze względu na stan zagrożenia epidemicznego” – czytamy w odpowiedzi sieci.

Zobacz także

Podobna opcja będzie do wykorzystania w klubach Zdrofit i S4. Karnety i umowy członkowskie zostaną automatycznie przedłużone o okres braku dostępu do obiektów. Klub zapewnił dodatkowo, że w okresie zamknięcia siłowni, opłata za karnet nie będzie pobierana. Zapłata zostanie przeniesiona na kolejny okres rozliczeniowy.

W klubach CityFIT przedłużenie okresu karnetu nastąpi automatycznie. Jeśli zakończenie karnetu przypadnie w okresie zamknięcia klubu, członkostwo zostanie przedłużone o liczbę dni, w których siłownia nie funkcjonowała. Takie same zasady wprowadziła sieć siłowni McFit i Total Fitness.

Zobacz także

Co z użytkownikami kart multisport? Takie karty zezwalają na korzystanie z usług wielu klubów sportowych. Opłata za abonament pobierana jest z pensji pracownika, a karta opłacana jest przez pracodawcę. Spółka zarządzająca kartami multisport wydała oświadczenie w tej sprawie.

„Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich trudna. Rozumiemy, że chcecie wiedzieć, jak będą rozliczane Wasze karty, jednak prosimy Was o zrozumienie i cierpliwość w tym temacie. Jesteśmy w kontakcie z Waszymi Pracodawcami i to z nimi ustalamy obecnie kwestie związane z Programem MultiSport, tam gdzie jesteśmy do tego zobowiązani umowami o świadczenie usług w ramach Programu MultiSport” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

W Polsce od 4 marca, czyli od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku choroby COVID-19, zdiagnozowano 150 zakażeń koronawirusem.

W trzech przypadkach choroba zakończyła się śmiercią.

Dynamika rozprzestrzeniania choroby rośnie. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przewiduje, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrową liczbę osób zakażonych koronawirusem, a w poniedziałek objętych kwarantanną domową może być już kilkadziesiąt tysięcy osób. 

RadioZET.pl