Zamknij

Chcesz rozliczyć PIT? Skarbówka apeluje o pozostanie w domu

10.03.2020 10:12
Koronawirus a rozliczenie PIT. Skarbówka apeluje o rozliczenia w sieci
fot. Shutterstock/Mongta Studio (ilustracyjne)

Krajowa Administracja Skarbowa na Mazowszu apeluje do podatników aby skorzystali z infolinii i ograniczyli wizyty w urzędzie skarbowym przy rozliczeniu PIT. Powód? Koronawirus.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Mazowiecka KAS apeluje do podatników, aby korzystali z informacji telefonicznej i usług elektronicznych – czytamy w komunikacie skarbówki. Powód to rozprzestrzeniająca się koronawirusa w Polsce.

W związku z istniejącym zagrożeniem zakażenia koronawirusem zwracam się do klientów Urzędów Skarbowych województwa mazowieckiego o korzystanie z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych 

- apeluje dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz

Jak wskazał, dzięki ograniczeniu bezpośrednich kontaktów zmniejszymy zagrożenia związane z potencjalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zobacz także

W Polsce odnotowano 17 przypadków koronawirusa. W całej Europie zmarło 396 osób, a laboratoryjnie potwierdzono ponad 11 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca wstrzymanie się od podróży i unikanie imprez masowych. Apeluje też o częste mycie rąk i dbałość o higienę.

Do kiedy rozliczyć PIT za 2020 rok?

W tym roku będziemy mogli rozliczyć się ze skarbówką od 15 lutego do końca kwietnia. Jednym z najszybszych sposób wypełnienia obowiązku podatkowego jest skorzystanie z usługi Twój e-PIT. To automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Zeznanie, uzupełnione o dane zgromadzone przez administrację skarbową, jest udostępniane w wersji elektronicznej na stronie portalu podatkowego.

Zobacz także

Żeby zobaczyć swoje zeznanie podatkowe, należy podać NIP, PESEL i kwotę przychodu za ubiegły rok. Podatnik może poprawić zeznanie, odrzucić i rozliczyć się na własną rękę lub zaakceptować. Jeśli nie zrobi nic – fiskus z automatu uzna przygotowane przez urzędników zeznanie na zatwierdzone. Można dzięki temu uniknąć kary związanej ze zlekceważeniem obowiązków podatkowych.

RadioZET.pl/PAP