Zamknij

Koronawirus. W 10 dni Chińczycy zbudowali szpital w Wuhan

03.02.2020 10:52
Koronawirus 2019-ncov. Chińczycy zbudowali w Wuhan szpital w 10 dni
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

W chińskim mieście Wuhan, gdzie zanotowano pierwsze zarażenia nowym koronawirusem, zakończono budowę tymczasowego szpitala. Budynek z tysiącem łóżek powstał w zaledwie dziesięć dni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Koronawirus w Chinach spowodował już śmierć ponad 360 osób, a liczba zarażonych nie tylko w Państwie Środka przekroczyła 17 tysięcy. 

Pierwsze zachorowania zanotowano w grudniu ubiegłego roku w 11-milionowym mieście Wuhan w prowincji Hubei, które zostało zamknięte w celu opanowania epidemii w Chinach. Jednak okazało się, że w mieście Wuhan nie ma odpowiedniej liczby łóżek i miejsca, aby pomóc chorym pacjentom. 

Zobacz także

Dlatego w ekspresowym tempie 10 dni zbudowano nowy, tymczasowy szpital. Prace zakończono w niedziele - podał portal Business Insider. Budowa szpitala Huoshenshan trwała od 23 stycznia.

Od poniedziałku do tymczasowej placówki mieli zostać przyjęci pierwsi pacjenci. Według chińskiej gazety "Renmin Ribao", szpital z tysiącem łóżek zajął teren 25 tys. metrów kwadratowych. Na zdjęciach opublikowanych przez telewizję CGTN widać pełne wyposażenie lecznicy zbudowanej w ekspresowym tempie.

Miejscowe media donosiły również o trwającej budowie drugiego szpitala Leishenshan, który ma być jeszcze większy - oferować miejsce dla 1600 pacjentów. Ma zostać otwarty w środę.

Potwierdzone zachorowania na nowego koronawirusa zanotowano dotychczas w 24 państwach świata. W weekend poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej poza Chinami - na Filipinach. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider