Zamknij

Kopalnie będą wysyłać węgiel pocztą

22.09.2021 09:08
węgiel ładowany na składzie
fot. PRZEMYSLAW JACH/REPORTER/East News

Poczta Polska i Polska Grupa Górnicza podpisały umowę na dostawy węgla do klientów kopalni. Surowiec będzie dostarczany jako przesyłka paletowa.

Poczta Polska będzie świadczyć usługi dla kopalni Polskiej Grupy Górniczej. Podpisana na 12 miesięcy umowa przewiduje dostarczanie węgla jako usługi pocztowej. Współpraca zaczęła się 1 września 2021 roku.

Poczta gotowa jest do dostarczania węgla na terytorium Polski oraz za granicą – usługę przesyłki paletowej można zamówić do kilkunastu europejskich krajów.

Poczta Polska będzie dostarczać węgiel. Umowa z Polską Grupą Górniczą

Poczta Polska poinformowała, że jej oferta dostarczania węgla została uznana za najkorzystniejszą w przeprowadzonym przez PGG „nieograniczonym postępowaniu przetargowym”.

Pocztowcy w ramach podpisanej na rok umowy będą dostarczać węgiel konfekcjonowany, czyli oferowany w opakowaniach. Mowa o ekogroszkach „Karlik”, „Pieklorz” i „Retopal”. Załadunki odbywać się będą w dwóch lokalizacjach: w KWK ROW Ruch Chwałowice (ekogroszek „Pieklorz”) oraz w Zakładzie Produkcji Ekopaliwa w Woli (ekogroszek „Karlik” i „Retopal”).

Poczta podkreśliła w komunikacie o podjęciu współpracy, że usługa przesyłki paletowej, dostępnej dla podmiotów prywatnych i publicznych, „zapewniają dostawy na terenie Polski i Europy, do magazynów centralnych, sieci handlowych i detalicznych oraz dystrybuują towary do klientów z rozproszoną infrastrukturą”.

Rozwój usług logistycznych jest strategicznym celem Poczty Polskiej. Jako największa firma logistyczna w kraju mamy odpowiedni potencjał, aby oferować klientom zarówno przewozy krajowe, jak też międzynarodowe. Z pocztowej przesyłki paletowej korzystają m.in. międzynarodowe koncerny, polskie spółki należące do Skarbu Państwa oraz rodzinne biznesy.

Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej

Szczegóły umowy nie zostały podane – nie wiadomo więc, czy PGG za dostawy będzie płacić według oficjalnego cennika, czy też ma zniżki. Wiadomo tylko, że Poczta będzie wozić węgiel przez rok.

Przesyłka paletowa jest usługą rozwijaną w Poczcie Polskiej od ponad 10 lat. Obsługa logistyczna przesyłek paletowych jest realizowana w 16 halach, rozlokowanych na terenie całego kraju.

RadioZET.pl/Poczta Polska