Zamknij

Koniec sklepów Tesco w Polsce? UOKiK wydał komunikat

09.10.2020 20:04
sklep Tesco
fot. Shutterstock

Przejęcie sklepów Tesco przez sieć Netto wymaga dokładniejszych analiz. UOKiK skierował postępowanie dotyczące transakcji do drugiego etapu.

Tesco zamierza zamknąć część marketów w Polsce, a resztę sklepów odsprzedać Salling Group, do której należy sieć Netto Polska.

Zgodę na transakcję musi wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który właśnie zdecydował, że musi przyjrzeć się szczegółom planowanego przejęcia oraz jego wpływowi na polski rynek dokładniej.

UOKiK przyjrzy się dokładnie przejęciu sklepów Tesco przez Salling Group

Tesco chce wycofać się z polskiego rynku. Brytyjska sieć hipermarketów postanowiła skoncentrować się na działalności w krajach, w których osiąga satysfakcjonującą rentowność.

W czerwcu 2020 roku Tesco Polska poinformowało o planach sprzedaży marketów spółce Salling Group, właściciela sieci Netto Polska. Zgodę na transakcję musi wydać UOKiK.

Zobacz także

Urząd po kilku miesiącach analiz stwierdził, że potrzebuje więcej informacji i postanowił skierować postępowanie do drugiego etapu.

Decyzja ta nie przesądza o rodzaju decyzji w sprawie koncentracji, jaka zostanie wydana przez Urząd. UOKiK może wydać bezwarunkową lub warunkową zgodę na przeprowadzenie transakcji lub jej zakazać.

Zagłosuj

W której sieci sklepów najczęściej robicie zakupy?

Liczba głosów:

Sprzedaż ma dotyczyć 301 sklepów, centra dystrybucji oraz główną siedzibę Tesco Polska. Ich pracownicy zostaną przeniesienie do Salling Group. Markety mają zostać przemianowane na lokale Netto w 18 miesięcy od sfinalizowania transakcji. Netto w październiku 2020 miało w Polsce 386 sklepów.

RadioZET.pl/TVN24 Biznes