Zamknij

Hotele zamknięte w jednym regionie. Rząd ogłosił zmiany

24.02.2021 15:23
Hotele zamknięte w 1 województwie
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Rząd na krótko odmroził gospodarkę. Próbne dwa tygodnie z otwartymi hotelami, stokami i teatrami kończą się kolejnymi restrykcjami.

Lockdown nie odpuszcza. Rząd ogłosił nowe obostrzenia, które wejdą w życie 27 lutego.

Powodem nowych ograniczeń jest pogarszająca się znów sytuacja epidemiczna. 24 lutego w środę odnotowano ponad 12 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Co z hotelami od 27 lutego

Rząd najpierw warunkowo, na dwa tygodnie odmroził hotele, kina, teatry i stoki narciarskie. Teraz znów planuje obostrzenia. Od 27 lutego zamknięte zostaną m.in. hotele, ale tylko w jednym województwie.

Trzecia fala rozpędza się w Polsce. Dynamika zakażeń rośnie, a wzrosty dobowe są coraz większe (…) Do tej pory wykonywaliśmy dość odważne kroki w zakresie odmrażania gospodarki. Nasi sąsiedzi i inne europejskie kraje zaostrzają w tym czasie restrykcje. Teraz musimy się cofnąć 

Adam Niedzielski

Szef resortu dodał, że województwa na północy Polski są bardziej dotknięte koronawirusem niż południowe regiony kraju. Jak mówił, najbardziej niepokojąca sytuacja dotyczy województwa warmińsko-mazurskiego.

- Chcemy, by nowe restrykcje od soboty 27 lutego obowiązywały w prawie wszystkich województwach. Wyjątkiem będzie województwo warmińsko-mazurskie. Tam zamknięte zostaną sklepy w galeriach, hotele, kina, teatry, stoki narciarskie, a dzieci z klas I-III, podobnie jak inni uczniowie, będą uczyć się zdalnie – mówił Niedzielski.

RadioZET.pl