Zamknij

Urzędnicy będą pracować zdalnie. Są nowe obostrzenia

30.10.2020 16:08
Konferencja premiera 30.10. Nakaz pracy zdalnej dla urzędników
fot. Michael D Edwards/shutterstock

Praca zdalna  to już nie tylko zalecenie, ale i obowiązek. Premier Mateusz Morawiecki mówił o nowym nakazie dla administracji publicznej.

Lockdown powoli obejmuje urzędy. Pracownicy administracji publicznej będą pracować zdalnie – to nowy nakaz, o którym podczas konferencji prasowej poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Nakaz ma objąć wszystkich pracowników administracji publicznej. Premier zaapelował też do przedsiębiorców sektora prywatnego, by także – w miarę możliwości-  wysłali pracowników do domów.

Urzędnicy będą pracować zdalnie

- Wszyscy pracownicy administracji, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, muszą pracować zdalnie – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Musimy zerwać ten łańcuch zakażeń. Musimy ograniczać jakiekolwiek kontakty międzyludzkie i wprowadzić pracę zdalną. To nakaz dla administracji publicznej i apel do przedsiębiorców 

Mateusz Morawiecki

Praca zdalna dla pracowników administracji publicznej ma rozpocząć się 2 listopada i ma trwać na razie przez co najmniej dwa tygodnie. Szef rządu podkreślił, że nakaz ten może został wydłużony.

Zaapelował też do sektora prywatnego, by przedsiębiorcy wysyłali pracowników na pracę zdalną.

RadioZET.pl