Zamknij

Nowe ograniczenia od 26 października. „To prawie lockdown”

Redakcja
23.10.2020 10:43
Bary i restauracje zamrożone
fot. Shutterstock

Rząd lada moment ogłosi nowe obostrzenia. Główny doradca premiera ds. walki z koronawirusem prof. Andrzej Horban w rozmowie z Radiem ZET stwierdził, że w praktyce mamy do czynienia z kolejnym lockdownem.

Lockdown powróci? Tak nowe ograniczenia w programie Gość Radia ZET nazwał prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. walki z Covid-19.

- To, co chcemy zrobić to prawie lockdown – przyznał ekspert w rozmowie z Beatą Lubecką. Mówił także o nowych ograniczeniach m.in. w gastronomii.

Kolejny lockdown? Ograniczenia w gastronomii

Ekspert mówił o nowych ograniczeniach w gastronomii od poniedziałku 26 października. Rząd ma bowiem plan, by umożliwić lokalom gastronomicznym tj. restauracje, bary czy kawiarnie wydawanie dań wyłącznie na wynos. Na pytanie Beaty Lubeckiej o powód takiej decyzji Andrzej Horban powiedział, że przychodzenie do takich lokali zwiększa ryzyko zachorowania na koronawirusa.

- Jeżeli ktoś był w pubie czy restauracji w sobotni wieczór to dokładnie wie, o co chodzi. To zaproszenie wirusa do bardzo dużej transmisji – dodaje profesor.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bary i restauracje mogą działać od godziny 6 do 21, a klienci mogą zajmować co drugi stolik.

RadioZET.pl