Zamknij

Klub pokonał obostrzenia sposobem na „Sylwestra marzeń” TVP

25.01.2021 16:07
Jacek Kurski na Sylwestrze Marzeń
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Właściciel jednego z klubów w Trójmieście zainspirował się „Sylwestrem Marzeń” TVP, odbywającym się w samym środku obostrzeń, i zorganizował imprezę taneczną korzystając ze sposobu telewizji państwowej. Policja skontrolowała wydarzenie i po przedstawieniu informacji o zatrudnieniu bawiących się jako aktorów „bezkonfliktowo usunęła się z lokalu”.

Lockdown i godzina policyjna obowiązująca na przełomie 2020 i 2021 roku nie przeszkodziła TVP w przygotowaniu transmitowanego na żywo „Sylwestra Marzeń”. Obostrzenia i zakaz organizowania imprez państwowa telewizja obeszła, zatrudniając statystów do odgrywania roli publiczności.

TVP otrzymało także pomoc od rządu, który w ostatniej chwili zmienił obostrzenia, wprowadzając wyjątek w zamkniętych hotelach dla pracowników telewizji. Po przeanalizowaniu zgłoszeń o możliwości popełniania przestępstwa stwierdzono, że wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Po sprawdzony sposób postanowił więc sięgnąć właściciel klubu z Trójmiasta. Policja nie robiła żadnych kłopotów.

„Sylwester Marzeń” sposobem na obejście obostrzeń. Klub zatrudnił do udziału w imprezie

Podobnie jak w przypadku imprezy organizowanej przez TVP, w zabawie w klubie mogły uczestniczyć tylko osoby zatrudnione jako aktorzy. Stosowną umowę zawierało się przy wejściu: zakładała ona wypłatę w wysokości 1 zł; przy czym koszt wejścia do klubu wynosił 19 zł.

Impreza określona przez właściciela klubu jako „reality show bez scenariusza” transmitowana była na żywo w internecie. Zatrudnieni tancerze otrzymali przeszkolenie BHP oraz zostali zaznajomieni z obowiązującym reżimem sanitarnym. Jednym z wymogów było ograniczenie przebywania statystów na parkiecie do 50 procent jego nominalnej pojemności.

Wydarzenie było reklamowane w mediach społecznościowych, nic więc dziwnego, że po jej rozpoczęciu do klubu zawitała łączona kontrola sanepidu i policji. Funkcjonariusze zapoznali się z dokumentami świadczącymi o transmitowaniu programu oraz zatrudnieniu statystów, sprawdzili środki bezpieczeństwa w postaci między innymi dostępnych środków dezynfekcyjnych po czym, jak donosi obecne na miejscu wp.pl, „bezkonfliktowo usunęli się z lokalu nie stwierdziwszy żadnych uchybień”.

Impreza ma na stałe zagościć na mapie wydarzeń kulturalnych Trójmiasta: według deklaracji właściciela klubu, reality show ma być organizowane co tydzień.

W rozmowie z innpoland.pl właściciel klubu podziękował Jackowi Kurskiemu, szefowi TVP, za inspirację i zademonstrowanie, że opracowany przez telewizję państwową sposób na ominięcie obostrzeń działa.

RadioZET.pl/wp.pl/innpolad.pl