Zamknij

Co dalej z kinem Atlantic, najstarszym w Warszawie?

30.12.2020 16:01
Kino Atlantic zostanie zamknięte? Jest oświadczenie
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Czy kino Atlantic, najstarsze działające w Warszawie, zostanie zamknięte? Takie spekulacje pojawiły się z powodu komunikatu na stronie kina. Jednak okazuje się, że zmienia się tylko operator instytucji. 

Kino Atlantic przy ul. Chmielnej to najstarsze (powstałe w 1930 roku) nieprzerwanie działające kino w Warszawie. Podczas modernizacji przeprowadzonej w latach 60. zyskało ono wielki niebieski neon, który stał się rozpoznawalnym punktem ulicy. Pod koniec lat 90. neon został zastąpiony nowym, a kino przeobraziło się w czterosalowy minipleks. W tej formie funkcjonowało do teraz.

Obecna umowa dzierżawy kina przez spółkę Viktonex wygasa w grudniu. W środę w oświadczeniu opublikowanym na stronie kina przekazano, że wraz końcem roku spółka przestaje być jego operatorem. "Drodzy widzowie. Wraz z końcem roku 2020 firma Viktonex sp. z o.o. przestaje być operatorem Kina Atlantic" - czytamy w oświadczeniu.

Co dalej z Kinem Atlantic?

Kino Atlantic przejmie od nowego roku spółka Max-Film, która wcale nie planuje zamykać kina. Kino wróci do działalności, kiedy tylko będzie można je znów otworzyć po zniesieniu pandemicznych obostrzeń.

Zobacz także

- Max Film nie zamierza tam nic budować, jak wcześniej pisano w mediach. Po prostu będziemy kontynuować działalność, kiedy będziemy mogli, ponieważ na razie wszystko jest zamknięte - powiedział w środę w rozmowie z PAP Paweł Doktór, prezes spółki Max-Film. - Kino, jak tylko kina w kraju będą otwarte, zacznie działać - dodał.

Zespół kina, z uwagi na zmianę operatora, podziękował swoim dotychczasowym widzom. "Przez lata gościliśmy w naszych salach wiele pokoleń Kinomanów. To właśnie Wy nadaliście temu miejscu ten niezwykły klimat!" - podkreślono. Zespół napisał, że "ostatni rok był dla nas bardzo ciężki". "Jednak dzięki wielu ciepłym słowom oraz zaangażowaniu Widzów czuliśmy się potrzebni" - zaznaczył.

Zobacz także

Z powodu obostrzeń podczas pandemii koronawirusa kina i inne instytucje kultury pozostają zamknięte. Zgodnie z wypowiedziami przedstawicieli rządu, będą one ponowne otwierane w ostatniej kolejności, za galeriami handlowymi, hotelami czy szkołami.

RadioZET.pl/PAP