Zamknij

Kiedy otwarcie siłowni? Rząd luzuje obostrzenia

28.04.2021 11:31
rząd odmraża siłownie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/east news

Branża fitness, czyli jeden z najdłużej zamrożonych sektorów, może odetchnąć z ulgą. Rząd zdecydował się na odmrożenie całej gospodarki.

Lockdown na długie miesiące zamroził branżę fitness. Sektor ten zwykle był na szarym końcu na rządowej liście branż do odmrażania.

Kiedy siłownie zostaną otwarte i na jakich zasadach? Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosił plan odmrażania gospodarki.

Rząd odmraża sport

- Dane epidemiczne pozwalają na podjęcie decyzji związane z odmrażaniem gospodarki. Dane dają podstawę do ostrożnego optymizmu. Najgorsze za nami, ale pamiętajmy, że ponad 25 tysięcy osób wciąż przebywa w szpitalach. Harmonogram działań uzależniamy od sytuacji epidemicznej.  Trzecia fala z wysokim prawdopodobieństwem przełamała się. Dlatego prezentujemy dziś plan odmrażania gospodarki – mówił premier.

Spragnieni sportu już od 1 maja będą mogli postawić na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Rząd zezwolił na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu od początku miesiąca. Od 1 maja również możliwe będzie uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Obowiązywać będzie jednak limit klientów: maksymalne obłożenie to 50 proc.

29 maja z kolei każdy będzie miał możliwość skorzystania z krytych obiektów sportowych i basenów. Tego dnia zielone światło na wznowienie działalności otrzymają także siłownie i kluby fitness. Obowiązuje jednak limit ćwiczących: 1 osoba na 15 mkw.

RadioZET.pl