Zamknij

Kiedy otwarcie siłowni i restauracji? Premier o odmrożeniu biznesu

30.10.2020 16:40
Morawiecki o odmrożeniu gospodarki
fot. Tatyana Blinova/shutterstock

Lockdown objął już m.in. branżę weselną, gastronomiczną czy fitness. Jak długo przedsiębiorcy będą odcięci od dochodu? Plan na odmrożenie gospodarki przedstawił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Kiedy otwarcie siłowni i restauracji? Na decyzję rządu czekają tysiące przedsiębiorców, którzy w związku z obostrzeniami kolejny raz zostali odcięci od źródła dochodu.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówił o terminie odmrożenia poszkodowanych branż. Kiedy baseny, siłownie i bary będą mogły w pełni wznowić działalność?

Mateusz Morawiecki o odmrożeniu gospodarki

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej wyraził nadzieję, że w grudniu lub nawet pod koniec listopada będzie można odmrażać zamknięte obecnie branże.

Zobacz także

Chodzi m.in. o gastronomię i branżę fitness.

Do odwołania siłownie, baseny i aquaparki mają zakaz prowadzenia działalności. Bary, restauracje i kawiarnie mogą działać pod warunkiem, że wydają dania na wynos.

Grudzień - mam nadzieję przed świętami - będziemy mogli, może już w końcu listopada, jeżeli scenariusz będzie dobry, odmrażać te niektóre branże, które dzisiaj są zamknięte 

Mateusz Morawiecki

Obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią odczuła też branża weselna czy estradowa. Do odwołania wprowadzono bowiem zakaz organizowania imprez, działalności dyskotek, konferencji, wystaw czy wesel lub innych uroczystości.

RadioZET.pl/PAP