Zamknij

Rząd o odmrożeniu branży fitness. Przedsiębiorcy muszą poczekać

25.04.2020 13:29
Kiedy otwarcie siłowni? Jest komentarz minister sportu
fot. Neptunestock/shutterstock (ilustracyjne)

Przedsiębiorcy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż otwarcie klubów fitness i siłowni nie nastąpi szybko. Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji mówi o kolejnych etapach odmrożenia gospodarki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk mówił o kolejnych etapach odmrażania gospodarki dla branż związanych ze sportem.

Niedawno pisaliśmy, że branża fitness oczekuje włączenia jej do trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Przedsiębiorcy oczekują, że już w maju będą mogli otworzyć siłownie i kluby fitness. O szybszy powrót na rynek apelowała m.in. Polska Federacja Fitness i Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wszystko wskazuje na to, że rząd nie zmieni zdania i pozostawi tę branżę na końcu listy firm do „odmrożenia”. Jak mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki, w trzecim etapie zdejmowania obostrzeń otwarte zostaną sale szkolne i hale sportowe przy zachowaniu limitu zawodników. Dopiero w czwartym etapie otwarte zostaną siłownie, sale fitness, baseny.

Czwarty etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu 

- mówił szef rządu

Redakcja portalu RadioZET.pl zapytała podczas konferencji prasowej o ewentualne włączenie branży do trzeciego etapu odmrażania i o konkretne terminy możliwego otwarcia siłowni.

Nie znamy terminów odmrażania konkretnych branż. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Wiele zależy do naszej dyscypliny społecznej. Wtedy powiemy o kolejnych terminach 

– mówiła minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk

RadioZET.pl/PAP