Zamknij

Restauracja na parkingu? Centra handlowe chcą szybszego odmrożenia

10.05.2021 09:48
restauracje w galeriach chcą szybszego otwarcia
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/east News

Ogródki piwne otworzą się już 15 maja. Lokale bez ogródków restauracyjnych będą musiały poczekać na przyjęcie pierwszych klientów do 28 maja. Galerie handlowe znalazły sposób na obostrzenia.

Galerie handlowe po majówce wznowiły działalność. Wszystkie sklepy są już otwarte, ale posiłek z restauracji można kupić jedynie na wynos. 15 maja otworzą się jedynie te restauracje, które mogą przyjąć gości na świeżym powietrzu.

Większość lokali gastronomicznych w galeriach handlowych nie ma jednak takiej możliwości i z przyjęciem klientów będzie musiała poczekać do 29 maja. Jest jednak sposób na dostosowanie się do przepisów: centra handlowe chcą wykorzystać… parkingi.

Restauracja na parkingu? Centra handlowe kontra przepisy covidowe

15 maja zostaną ponownie otwarte ogródki piwne, co postanowiły wykorzystać także centra handlowe. Serwis Money.pl pisze o przygotowaniach do „wyprowadzenia” restauracji w centrach handlowych na zewnątrz, czyli na przykład na parkingi.

Portal dotarł do pisma Polskiej Rady Centrów Handlowych, w którym ta namawia właścicieli galerii do „wsparcia gastronomii w przygotowaniu miejsc do konsumpcji na zewnątrz oraz rozważenie możliwości zorganizowania nowych ogródków zewnętrznych”.

Rada namawia, by nowe ogródki piwne powstały w miejscach „zielonych i utwardzonych, na przykład ostatnich pięter parkingów”.  Przedstawiciele galerii handlowych w rozmowie z serwisem mówili, że  ochoczo przyjęli propozycję Rady.

Niewykluczone zatem, że od 15 maja części tarasów i parkingów galerii zostaną przekształcone w ogródki gastronomiczne. Takie rozwiązanie ucieszy klientów, a tym samym pomoże wciąż objętym obostrzeniami restauratorom.

Zgodnie z rządowym harmonogramem znoszenia obostrzeń od 15 maja działalność będzie mogła wznowić gastronomia zewnętrzna, czyli ogródki restauracyjne na świeżym powietrzu. Od 29 maja zaś w lokale będą mogły przyjąć pierwszych gości. Obowiązywać będzie jednak limit osób: klienci będą mogli zająć maksymalnie połowę stolików.

RadioZET.pl/Money.pl