Zamknij

Ogródki piwne otwarte po 25 kwietnia? Komentarz ministra zdrowia

21.04.2021 11:46
Ogródki piwne do otwarcia?
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Restauratorzy apelują, by rząd umożliwił im wznowienie działalności na świeżym powietrzu. Czy otwarcie ogródków piwnych przed majówką wchodzi w grę?

Restauracje wznowią pracę na świeżym powietrzu? W świetle obowiązujących przepisów gastronomia może działać wyłącznie na wynos.

Przedsiębiorcy liczą jednak, że jeszcze przed majówką będą mogli otworzyć ogródki piwne i przyjmować w nich klientów. Co na to rząd?

Bary i restauracje otwarte na świeżym powietrzu?

Rząd niebawem ma ogłosić dalsze decyzje w sprawie obostrzeń. Przynajmniej do 25 kwietnia bary, kawiarnie i restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w radiowej Trójce pytany był o ewentualne otwarcie ogródków gastronomicznych.

To jeszcze nie jest ten czas. Widzę pewnego rodzaju reakcje, które są każdorazowo nadmiarowe. Jak mamy troszeczkę lepszą sytuację epidemiczną, to wszyscy natychmiast zaczynają krzyczeć, żeby wszystko otwierać, a za chwilę, jak pojawia się kolejna fala, to wszyscy się pytają, po co luzowaliśmy

Adam Niedzielski

Szef resortu zdrowia pytany był również o możliwość przyjmowania w restauracjach i hotelach zaszczepionych gości. Takie rozwiązanie zasugerował już wcześniej wicepremier Jarosław Gowin. Minister zdrowia odparł jednak, że „na razie nie ma takich rozważań”.

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej tuż po ogłoszeniu ostatnich decyzji ws. lockdownu skomentowali politykę rządu. Ich zdaniem zakaz działalności restauracji i barów na świeżym powietrzu jest nieuzasadniony. Sprzeciw wyraziła Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej, która przekonywała, że działalność gastronomii na świeżym powietrzu jest bezpieczna.

RadioZET.pl/PAP/Polskie Radio Trójka