Zamknij

Prezes GetBacku zrezygnował

Olga Papiernik
07.05.2018 15:18
getback
fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

 Przewodniczący rady nadzorczej GetBack Kenneth William Maynard, złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej oraz wykonywania czynności prezesa oraz członka zarządu, poinformowała spółka.

"Rezygnacja została złożona ze skutkiem natychmiastowym. Jako przyczynę rezygnacji Pan Kenneth William Maynard podał fakt, iż przystąpienie przez zarząd GetBack S.A. do działań związanych z restrukturyzacją emitenta i złożeniem wniosku do sądu o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego powoduje, że w tych okolicznościach sprawami spółki powinni zarządzać lokalni menadżerowie" - czytamy w komunikacie.

17 kwietnia br. rada nadzorcza GetBack odwołała ze skutkiem natychmiastowym Konrada Kąkolewskiego z funkcji prezesa oraz ze składu zarządu GetBack. Rada oddelegowała Kennetha Williama Maynarda, przewodniczącego RN, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu oraz członka zarządu GetBack na okres do 15 czerwca. m

GetBack poinformował maja, że złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w ramach procesu wszczęcia restrukturyzacji. Wcześniej GetBack podał, że podjął decyzję o przystąpieniu do prac nakierowanych na sporządzenie dokumentów związanych z restrukturyzacją w "celu potrzebą ochrony praw i interesów spółki, akcjonariuszy oraz kontrahentów w obliczu kumulacji zdarzeń zaistniałych w ostatnim czasie, a zakomunikowanych w ostatnich raportach bieżących".

Zobacz także

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

ISBnews/OP