Zamknij

Kazimierz Pazgan nie żyje. Był jednym z najbogatszych Polaków

24.06.2019 14:10
Kazimierz Pazgan nie żyje. Kim był. Przyczyny śmierci. Kiedy pogrzeb
fot. UM Nowy Sącz/Facebook

W wieku 71 lat zmarł Kazimierz Pazgan, jeden z najbogatszych Polaków i twórca firmy przetwórczej Konspol. Przez wiele lat chorował na serce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Kazimierz Pazgan przez wiele lat chorował na serce – podał dziennik „Fakt”. Przedsiębiorca zmarł w nocy z piątku 21 na sobotę 22 czerwca w klinice kardiochirurgi w Zabrzu.

Z głębokim smutkiem informujemy, iż wskutek wieloletniej choroby serca, odszedł do wieczności nasz ukochany Prezes Kazimierz Pazgan” – napisała w komunikacie firma Konspol. 

Kim był Kazimierz Pazgan?

Urodził się w 1948 roku. Zanim został przedsiębiorcą, wykonywał różne zawody m.in. jako wychowawca trudnej młodzieży w zakładzie poprawczym w Świdnicy czy grając na trąbce po weselach.

Firmę Konspol otworzył w 1982 roku, która zwłaszcza po upadku komunizmu w Polsce przyniosła mu ogromne zyski. 

Od lat 90. regularnie trafiał do zestawienia najbogatszych Polaków. Przed dwoma laty znalazł się na 41. miejscu rankingu „Wprost” – wówczas jego majątek był wart 900 mln zł. Rok później wypadł z zestawienia na rzecz dzieci – Konrada i Magdaleny Pazganów.

Odziedziczyli oni po ojcu drobiowe imperium. Z majątkiem po 450 mln zł każde dało im 79. miejsce na ubiegłorocznej liście najbogatszych osób w Polsce.

W najnowszym rankingu „Wprost” nie wymieniono Pazganów.

Z kolei Firma Konspol została sprzedana pod koniec grudnia ubiegłego roku. Trafiła w ręce amerykańskiego koncernu Cargill. 

Kiedy pogrzeb Kazimierza Pazgana?

Jak podał portal Sądeczanin.info, pogrzeb Kazimierza Pazgana odbędzie się w najbliższą środę, 26 czerwca.

Wprowadzenie urny z prochami zmarłego do kościoła parafialnego w Kamionce Wielkiej nastąpi o godz. 13:15. Z kolei o godz. 14 zostanie odprawiona msza św.

Urna zostanie złożona w rodzinnym grobowcu.

RadioZET.pl/Fakt/Sądeczanin.info