Zamknij

Referendum strajkowe w Kauflandzie. Związkowcy domagają się podwyżek

06.03.2020 13:49
Kaufland. Związkowcy zapowiedzieli referendum strajkowe. Domagają się podwyżek
fot. Grand Warszawski/Shutterstock (ilustracyjne)

Związkowcy z Kauflanda zapowiedzieli referendum strajkowe na kwiecień. Podkreślili, że marcowe podwyżki dla pracowników są niewystarczające i domagają się kolejnego wzrostu pensji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Kaufland, jedna z największych w Polsce sieci dyskontów, ogłosiła w lutym podwyżki dla swoich pracowników. Od 1 marca pensje m.in. kasjerów wyniosą od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie.  

Mimo to Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza" zapowiedziała na kwiecień referendum strajkowe. Domagają się podwyżki wynagrodzeń o 800 złotych. 

Zobacz także

"Pierwsze z nich (referendów strajkowych - przyp. red.) odbędą się w marketach w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim w dniach 24-25 kwietnia 2020 roku" - napisali związkowcy na Facebooku.

Dlaczego zapadła decyzja o referendum strajkowym? "Aktualny wzrost wynagrodzeń jaki wprowadził pracodawca od 1 marca nie satysfakcjonuje związkowców i w żaden sposób nie rekompensuje rosnących kosztów życia" - podkreślili związkowcy.

Zobacz także

Do tej pory Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza" nie doszedł do porozumienia ze spółką Kaufland Polskie Markety.

W planowanym referendum związkowcy chcą zadać pracownikom sieci trzy pytania: Czy jesteś za przeprowadzeniem strajku ostrzegawczego? Czy jesteś za przeprowadzenie strajku ogólnopolskiego – długoterminowego? Czy w przypadku przeprowadzenia strajku weźmiesz w nim czynny udział?

Kaufland w całej Polsce prowadzi ponad 300 dyskontów. W ostatnich miesiącach przejął kilka lokalizacji po Tesco, które zmaga się w problemami finansowymi. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl