Zamknij

Niższy VAT przed 1 kwietnia? Kaufland ogłasza promocję

27.02.2020 14:22
Kaufland. Niższe stawki VAT w sklepach
fot. Shutterstock/Sorbis (ilustracyjne)

Sieć sklepów Kaufland rozpoczyna akcję promocyjną Ciach VAT. Przecenionych zostanie ponad 3 tys. produktów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Nowa matryca stawek VAT zacznie obowiązywać 1 kwietnia 2020 roku. Kaufland nie zamierza czekać i już teraz obniża VAT na ponad 3 tysiące produktów. Obniżki obejmują artykuły codziennego użytku, w tym produkty spożywcze takie jak pieczywo i wyroby piekarniane, owoce, jak również produkty dla dzieci oraz niemowląt i wiele innych.

Przykłady? W ramach akcji Ciach VAT wafle Knoppers dostępne są za 3,05 zł, o ponad 50 groszy taniej. Ciastka zbożowe Belvita będą tańsze o złotówkę zaś paluszki Lajkonik zostaną przecenione z 3,49 zł na 2,95. Obniżka obejmie także wybrane rodzaje przypraw Prymat czy musztardy Develey. Pełna lista dostępna promocji dostępna jest tutaj>>>

Zobacz także

Nowe stawki VAT od 1 kwietnia. Co się zmieni?

Cześć produktów, które dziś objęte są 8 proc. stawką VAT, od kwietnia będzie tańsza ze względu na niższy podatek. 5-procentową stawką objęte zostaną m.in.: owoce tropikalne i cytrusowe, niektóre orzechy jadalne, skórki owoców cytrusowych lub melonów, pieczywo, ciastka, zupy, buliony i żywność dietetyczna.

Żywność dla niemowląt i małych dzieci, a także smoczki, pieluszki oraz foteliki samochodowe – także będą objęte stawką 5 proc. Z 23 do 8 procent VAT zmaleje stawka podatku na niektóre przyprawy i musztardę.

RadioZET.pl/dlahandlu.pl