Zamknij

Kaufland. Pracownicy walczą o podwyżki. Będzie strajk?

07.02.2020 13:27
Kaufland. Ile można zarobić? Pracownicy chcą podwyżek
fot. Shutterstock/Krzysztof Bubel (ilustracyjne)

Sieć Kaufland obiecała pracownikom podwyżki. Związkowcy obawiają się jednak, że spółka nie dotrzyma słowa – opisuje portal wiadomoscihandlowe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Sieć Kaufland zapowiedziała podwyżki, lecz - jak twierdzą pracownicy - ich wysokość nie jest znana – pisze serwis wiadomościhandlowe.pl.

- Decyzję o wysokości podejmiemy po zakończeniu trwających obecnie szczegółowych analiz – brzmi cytowany przez portal komunikat spółki. Wolny Związek Zawodowy „Jedność Pracownicza” wzywa pracowników do udziału w referendum strajkowym i domaga się 800 złotych podwyżki.

Zobacz także

Sieć w komunikacie zapewnia jednak, że systematycznie zleca instytucjom badawczym analizę płac w sektorze i na tej podstawie ustala wysokość podwyżki dla swoich pracowników.

Związkowcy informują, że są już po mediacji z władzami spółki. Efekt? - Przedstawiciele Kauflandu nie zgodzili się na podwyższenie wynagrodzeń w zakresie prowadzonego sporu zbiorowego. Nie padła też żadna inna propozycja, która mogłaby zakończyć się porozumieniem  - czytamy w komunikacie?

Co to oznacza? Związek zaznacza, że następstwem braku porozumienia z pracodawcą będzie referendum strajkowe.

Zobacz także

Ile można zarobić w Kauflandzie?

Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl, zgodnie z komunikatem spółki, pracownicy sklepów już w ubiegłym roku otrzymali podwyżki.

Spółka poinformowała, że na stanowisko kasjer/sprzedawca w pierwszym roku pracownicy mogą otrzymać od 3000 zł do 3400 zł brutto miesięcznie, wliczając w to dodatek motywacyjny w wysokości 400 zł za 100- proc. frekwencję w pracy.

Zobacz także

Sieć dodaje, że wynagrodzenie podstawowe wzrasta wraz ze stażem pracy. Wskazuje ponadto, że Kaufland jest jednym z trzech najatrakcyjniejszych pracodawców spośród analizowanych sieci handlowych.

RadioZET.pl/wiadomosciandlowe.pl